Právě pro ně byla určena akce Pojď si vybrat, co tě baví. Jde o představení jednotlivých sportů, do kterých se děti aktivně zapojily. Městský stadion se proměnil na stanoviště, a děti mohly na vlastní kůži okusit fotbal, judo, atletiku a další sporty.

Jednotlivé sporty pak přímo na místě představovali známí čeští sportovci. A tak se judisté prali s olympionikem Pavlem Petřikovem nebo fotbalisté kopali s Antonínem Panenkou. Některé osobnosti sportu jsme pro vás vyzpovídali.

K ikonám české lehké atletiky bezesporu patří běžkyně Ludmila Formanová. Ta předávala zkušenosti dětem na prachatickém stadionu.

Jak si užíváte atmosféru pod Libínem?
V Prachaticích jsem poprvé a moc se mi tady líbí. Je fajn vidět tolik sportujících dětí. Užívají si to, je fakt radost se na ně dívat.

Co říkáte myšlence, ukázat dětem v praxi tolik sportů.
To je na tom to nejlepší. Alespoň mají možnost si vyzkoušet všechno možné a třeba si nějaký sport oblíbí. Kdyby se alespoň některé děti vracely na sportoviště, bylo by to super.

Co říkáte uspořádání sportovního areálu v Prachaticích?
Je to bezvadné. Všechna sportoviště jsou pohromadě, krásná hala, tenisové kurty, volejbalové kurty, dvě fotbalová hřiště. Zkrátka ideální.