close Volejbalový Pohár místostarosty Volar. info Zdroj: Ladislav Beran zoom_in Volejbalový Pohár místostarosty Volar. V soubojích nad vysokou sítí se představilo pět týmů - Tatran Volary, Smrčina Horní Planá, HYJA, My (Volarské mládí) a celek Prachatic.

Účastníky přivítala Andrea Nováková, která omluvila místostarostu Václava Mráze, jenž byl pracovně zaneprázdněn. Po vysvětlení pravidel popřála týmům, které se utkaly systémem každý s každým na dva sety, co nejvíce úspěchů.

Hrál se celodenní maraton zápasů, neboť většina utkání byla přetahovanou o každý míč. Krásné výměny, těžké i lehké smeče, rybičky, tvrdé podání a kvalitní bloky, tím vším se prezentovali všichni hráči. Všichni předvedli, že volejbal umí, a zpestřením bylo, že se turnaje zúčastnili i profíci. Z mužů to byl například bývalý hráč s extraligovými zkušenostmi, dnes fyzioterapeut Daniel Hybš. Hráč, který prošel extraligou v Ústí nad Labem, Příbrami a USK Praha. A z děvčat to byla Adéla Fejglová, křehká dívka ze Stožce hrající za tým Madety České Budějovice.

Celodenní maraton utkání skončil a krásný pohár, který nechal před osmi lety vyrobit místostarosta města Ladislav Tauš, má svého nového majitele. Pohár poprvé putuje do Prachatic, což byl jediný tým, který celý turnaj zvládl bez jediné prohry. Následné pořadí je HYJA, MY, Tatran Volary a Smrčina Horní Planá.

Ceny i pohár předal zástupce města, zastupitel Jiří Jaroušek. Ten v závěru poděkoval všem za hodnotný sport a kvitoval, že se turnaje aktivně zúčastnilo i hodně mladých hráčů a hráček. Tak za rok opět ve Volarech.

Autor: Ladislav Beran