Ta je v klidu druhá v tabulce, naopak tým z Prachaticka bojuje o každý bod. Tabulka je od pátého místa dolu hodně našlapaná a každá domácí ztráta může v konečném hodnocení znamenat problém.

Netolice – Česká Lípa 3:2 (22, 19, -13, -21, 9)

Česká Lípa je v této sezoně výborná a na domácí čekal těžký úkol uhrát nějaké body do tabulky. Od začátku to byl vyrovnaný volejbal o každý bodík. První set nakonec patřil domácím. V tom druhém soupeře Netoličtí přehrávali a vypadalo to, že by mohli brát všechny tři body. Zkušený soupeř však od třetího setu přepnul na jiné obrátky a jasnou výhrou ukázal, že zdaleka ještě není konec zápasu. Čtvrtá sada již zase přinesla vyrovnaný souboj, který tentokrát v koncovce strhli na svou stranu hosté. Oba celky tedy měly po bodu a o ten druhý se muselo rozhodnout ve zkrácené hře pátého dějství. Přesnější v útoku tentokrát byli domácí volejbalisté a po vítězství 15:9 brali důležitý druhý bodík.

Netolice -Česká Lípa 0:3 (-23, -20, -17). Ještě první sada druhého utkání slibovala, že fanoušci uvidí další dramatický souboj. V jejím závěru se štěstíčko přiklonilo na stranu hostů a naopak na domácí hráče tak trochu dolehla tíha zodpovědnosti. Od druhé sady kralovali na síti i v poli hráči České Lípy, druhý i třetí set se stal jejich záležitostí a připsali si na konto další tři body.

Netoličtí tedy mají ze sobotního dvojutkání dva body, celkově jich nasbírali 37 a aktuálně jsou pátí v desetičlenné tabulce. Ta je však ve své druhé polovině hodně vyrovnaná: 6. Domažlice 36, 7. Jirkov 34, 8. Chabařovice 33, 9. Praga Praha 33, 10. Modřany 33.

Nyní má II. liga krátkou přestávku a pokračuje se 10. března. To Netoličtí zamíří na palubovku Chabařovic. Tabulka jasně naznačuje, že musejí přivézt nějaké body, aby se nedostali do přímého boje o záchranu. O týden později jedou Netolice na palubovku dalšího týmu bojujícího o záchranu, Domažlic, a sezonu končí doma proti Modřanům.