Tým z Prachaticka bojuje ve vyrovnané spodní polovině tabulky o záchranu a potřeboval bodovat. Plzeňští mohli hrát ve středu tabulky v klidu.

Plzeň – Netolice 2:3 (14, -21, -22, 17, -10)

Důležité body přišly hned v prvním zápase, i když tomu začátek vůbec neodpovídal. Naopak, v prvním setu to vypadalo, že jsou ještě hosté někde na cestě na zápas a Plzeňští vyhráli jasně 25:14. Od druhého setu vypadalo utkání zcela jinak. Netoličtí zpřesnili útok, přitvrdili na síti a další dva sety se staly jejich kořistí, když měli jistější koncovky než domácí. Bod byl jistotou. Čtvrtá sada však opět patřila domácím a vypadalo to, že si již Plzeň nenechá vítězství v zápase ujít. Ale hosté o druhý bod v pátém setu opět srdnatě zabojovali a po výhře 15:10 si ho také odvezli.

Plzeň – Netolice 3:1 (19, 11, -23, 23)

V odpoledním utkání domácí od začátku ukazovali, že s porážkou z prvního duelu nejsou ani trochu spokojeni. V prvním setu stále navyšovali své vedení a poměrně jistě ho vyhráli. Druhé dějství navíc bylo zcela v jejich režii, hosté neměli síly na odpor a po jasném výsledku 25:11 měli domácí jistý první bod z tohoto duelu. Od třetího setu se však Netoličtí vrátili zpět do zápasu. Zvýšili svou aktivitu, zpřesnili hru v poli a přitvrdili v útoku. Bylo z toho drama až do koncovky, ve které jim přálo štěstíčko a dostali zápas do čtvrtého setu. A čtvrtá sada znovu přinesla vyrovnaný boj o každý míč. Koncovka však tentokrát patřila domácím, kteří tak vyhráli 3:1 a brali z utkání všechny tři body.

Zda jsou dva body z Plzně dost či málo, to ukáže až konečná tabulka soutěže. Netoličtí jsou aktuálně ve středu desetičlenné tabulky II. ligy, ale za nimi je to stále hodně nahuštěné. V dalším dvoukole nyní v sobotu hrají Netoličtí na domácí palubovce proti České Lípě. Ta má v této sezoně skvělou formu a aktuálně jí patří druhá příčka tabulky. Každý bodík tedy bude pro Netolické znovu moc důležitý. A neméně důležitá série čeká na hráče z Prachaticka v následujícím kole 10. března, kdy zajíždějí do Chabařovic a utkají se s týmem, který je přímo ohrožen sestupem.