Netolice /FOTOGALERIE/ – Po půlroční přestávce se druholigový mužský volejbal opět vrací na jih Čech.

Jediným jihočeským zástupcem v této třetí nejvyšší volejbalové soutěži je družstvo Netolic, které se již připravuje na svou čtvrtou účast v této soutěži. Asi k radosti všech členů jim zůstala skupina A, ve které poměří své síly s již známými družstvy z velkých měst jako jsou například Praha, Mladá Boleslav, Ústí nad Labem, Jablonec nad Nisou, Sokolov či Domažlice. Oproti loňské sezoně zde došlo ke dvěma změnám. Volejbalisty TJ Zikuda Turnov a TJ Spartak Modřany nahradili dva nováčci soutěže, a to USK Slavia Plzeň a TJ Lokomotiva Česká Lípa.

Prvnímu zápasu Netolických však stejně jako v minulých letech předcházela jak fyzická, tak i herní příprava. Není se čemu divit, vždyť mnozí členové týmu se téměř celé léto neviděli. Někteří trávili celé léto na písku, jiní na antuce a ostatní se věnovali rodinnému životu.

Každoročního fyzického soustředění se i letos zúčastnilo celé družstvo. A tak na prachatických kopcích nedaleko Dobré Vody bylo možné vidět toto družstvo při běhu, posilování či koordinačních cvičeních. Mnohé z těchto cviků byly přebrány z různých tréninkových modelů našich předních sportovců, jako například sprint do kopce kombinovaný s různými cviky od naší olympijské vítězky Kateřiny Neumannové.

Herní přípravou byl netolickým volejbalistům i v letošním roce turnaj v rakouském Salzburgu. I přesto, že v letošním, trochu lépe obsazeném ročníku, neobhájili své loňské druhé místo, turnaj splnil jejich očekávání. Na některých úvodních zápasech s rakouským SV MusGYm Klausner a PSvBG Salzburg, Sportunion Bisamberg nebo německým DJK München Ost bylo patrné, že se družstvo teprve srovnává samo se sebou a také hledá recept na hru s v Rakousku standardně používaným typem míče. I přes tato drobná úskalí splnil tento turnaj svůj úkol, a to zvyknout si opět na šest hráčů na hřišti a týmovou spolupráci, oprášit nějaké ty volejbalové signály, útok středem, blokování dvojblokem i ve třech a podobně. Asi nejkrásnějším zápasem byl duel s prvoligovým VC Gewerbepark Mils, nad kterým netoličtí volejbalisté zvítězili a konečně předvedli výkon, který odvádí ve své soutěžní části roku.

Druhým přípravným turnajem měl být již 22. ročník Memoriálu ing. Ivo Peroutky pořádaného VK Znojmo Přímětice. Tam mělo družstvo Netolic odjet obhájit své loňské vítězství. Bohužel nejen zdravotní, ale i rodinné problémy na konec zredukovaly složení týmu natolik, že bylo rádo, že na turnaj vůbec odjelo.

Tak nebo tak, splnily všechny přípravy i svůj druhý důležitý úkol, a to dostat do týmu nováčka pro tuto sezonu, kterým je Tomáš Bartoš. Tato nová posila nahradí v netolickém týmu Jana Filipa, který minimálně pro tuto sezonu odcestoval do zahraničí. Uvidíme, jak se celému netolickému družstvu bude dařit při jejich prvním zápase již zítra v Domažlicích.

František Reindl