Tentokrát jim bylo soupeřem béčko Karlovarska, kterému patřilo před víkendem v tabulce čtvrté místo. Tabulka je však ve své druhé polovině hodně vyrovnaná, a tak potřebovali domácí nutně bodovat. Nakonec brali dvě výhry za pět bodů.

Netolice – Karlovarsko B 3:0 (23, 14, 25)

Již tradičně začalo utkání hodně vyrovnaným setem. Tentokrát to bylo se šťastným koncem pro domácí celek. Ve druhém setu to byl ze strany Netolických doslova útočný koncert a možná se jasnou výhrou až příliš uspokojili. Ve třetím dějství to byl totiž znovu boj o každý míč. Hosté však nakonec nedostali šanci se vrátit do zápasu, a tak z prvního duelu brali domácí všechny tři body.

Netolice – Karlovarsko B 3:2 (17, -18, -14, 19, 17)

I druhé utkání začali lépe Netoličtí, první set bez větších problémů vyhráli, což jim evidentně ublížilo. Hosté nehodili flintu do žita, začali bojovat a dokázali v dalších dvou setech zápas otočit. Situace v tabulce však jasně hovořila o tom, že si Netoličtí nemohou dovolit ztratit všechny tři body. To hráče zase nakoplo a čtvrtý set byl opět jejich kořistí. Jeden bod byl tedy jistý. Zkrácený pátý set byl však znovu nervydrásající bitvou. Štěstěna se nakonec otočila tváří k domácím, kteří se v koncovce mohli radovat ze druhého bodu.

Pět bodů tedy zůstalo v Netolicích, ale osm zápasů před koncem soutěže je stále všechno hodně zamotané. Poslední Modřany totiž nasbíraly plný počet šesti bodů a jsou zpět ve hře o záchranu. Netoličtí mají sice na šestém místě stejně bodů jako pátá Praga Praha, ale náskok na soupeře pod sebou nemají nijak velký. Domažlice ztrácejí bod, Jirkov tři, předposlední Chabařovice šest bodíků a poslední Modřany sedm. To vše napovídá o tom, že závěrečná čtyři dvoukola sezony budou nesmírně dramatická.

Netoličtí hrají další sobotu na palubovce Plzně, která je aktuálně třetí a může hrát v naprostém klidu. Navíc Netoličtí následně doma hostí výbornou Českou Lípu, která je druhá.