Jelikož ve Volarech ryze dámské volejbalové turnaje chybí již řadu let, přišly dvě dlouholeté místní hráčky Radka Šebestová a Štěpánka Schwarzová s nápadem uspořádat setkání týmů z různých měst právě ve Volarech. Slavnostního zahájení se zhostila volarská starostka Martina Pospíšilová, která nad celým turnajem převzala záštitu a spolu s představiteli města pro hráčky připravila nejedno překvapení. Kromě cen pro vítězné týmy a památečních střevíčků pro každou hráčku nechala u Karla Fürbacha zhotovit krásný putovní pohár v podobě dřevěného střevíčku, o který se utkalo celkem pět týmů.

Volejbalový Pohár místostarosty Volar.
Volejbalové smíšené týmy se utkaly o Pohár místostarosty Volar

Turnaj měl velmi dobrou úroveň, jednotlivé zápasy byly napínavé a hráčky předváděly skvělé výkony. Po sedmi hodinách hry bylo dobojováno a paní starostka mohla předat ceny vítězům. K radosti všech přítomných si putovní volarský střevíček odnesly domácí volejbalistky, které neprohrály se silnými soupeřkami ani jeden zápas. Na druhém místě skončil tým z Českých Budějovic, na třetím místě béčko Prachatic, na čtvrtém pak tým z Horní Plané a páté byly hráčky týmu Prachatice „A“.

Poděkování patří nejen představitelům města, ale také sponzorům, díky kterým se turnaj mohl uskutečnit. Věříme, že se „Volarský střevíček“ stane oblíbenou sportovní tradicí a že se příští rok podaří na letošní povedený první ročník úspěšně navázat.

Zdroj: Organizátorky turnaje