BK Vimperk – Lions J. Hradec B 56:91 (17:30;30:48; 43:68). K sobotnímu zápasu dorazil na palubovku tým z Jindřichova Hradce. Rezervní celek extraligového týmu, který svými výsledky z předcházejících zápasů budil respekt. Zápasy s Pískem a Kaplicí vyhrál čtyřicetibodovými rozdíly, a tak bylo jasné, že Vimperk se bude muset hodně snažit, aby nedopadl stejně. Obavy se naplnily a hosté přijeli i s hráči, kteří v dřívějších letech hráli první či druhou ligu a někteří trénují a občas nakouknou do extraligových bojů. Rychlost, výskok, hra jeden na jednoho a především výborná úspěšnost střelby. Dá se říci, že všechny důležité aspekty basketbalu byly na straně hostů. Vimperk se musel spokojit s jediným aspektem, a to bojovností. Už po první čtvrtině bylo jasné, že rozdíl mezi hráči je znatelný. Hradečtí co vystřelili, to našlo svůj cíl, domácí koš. Hráli s lehkostí, každý vstřelený koš vypadal z jejich strany jako jednoduchý. Oproti tomu domácí celek se na každý koš velmi nadřel a nečekaně často skóroval z útočných doskoků. Po třech dějství bylo o výsledku zápasu rozhodnuto. Rozdíl dvaceti bodů byl proti takovému týmu nehratelný. Hradečtí ale chtěli svůj výsledek okořenit co možno nejvyšším rozdílem ve skóre a začali praktikovat celoplošný presink, se kterým se domácí hráči nedokázali vyrovnat, a rozdíl ve skóre se vyhoupl na nelichotivých 35 bodů. Sportovně se musí uznat, že hráči J. Hradce vyhráli zcela zaslouženě a předváděli basketbal, na který domácí celek neměl.

Střelci BK Vimperk: M. Sitár 19, J. Hodina 9 (1x trojka), M. Susol 9 (1), Doule 8, M. Matyk a K. Vácha po 4, M. Gála 2, R. Klímek 1

BK Vimperk – BK Pelhřimov 70:69 (17:13; 37:31; 47:52). K nedělnímu zápasu přicestoval do Vimperka celek až z dalekého Pelhřimova. Tým, který spoléhá především na své podkošové duo Kubíska – Fiala. Od začátku zápasu byl trend hostujících hráčů nacházet právě tyto dva obry ve svých řadách a ti buď své akce dovedli do úspěšného konce, nebo je domácí hráči zastavili jen za cenu faulu. O poznání lépe se ale Vimperským dařilo na útočné polovině, a proto po první polovině zápasu drželi vedení o šest bodů. Ve třetí čtvrtině a i v na začátku závěrečného dějství hostující hráči zvýšili svou agresivitu a otočili stav skóre ve svůj prospěch. Čtyři minuty před koncem dokonce tým z Vysočiny vedl o 9 bodů a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Po time outu začali domácí aplikovat zónovou obranu, se kterou si Pelhřimovští nevěděli příliš rady a domácí celek pomalu ale jistě dotahoval náskok svého soupeře. Dvacet vteřin před koncem měli poslední útok k dispozici hosté a v zádech dvoubodové vedení. Nejlepší střelec zápasu, hostující Kubíska, vzal osud utkání do svých rukou a chtěl zpečetit výhru Pelhřimovských. Byl však duem Sitár – Vácha obrán o míč, a tak 12 vteřin před koncem utkání měl domácí celek poslední šanci, jak vyrovnat. Poslední akce byla zahrána na M.Susola, který se snažil najet do koše a vynutit si prodloužení vstřelením dvoubodového koše. Byl ovšem ztrojen a v posledním okamžiku, s přispěním trochu štěstí, odehrál míč na volného M. Matyka, který vteřinu před koncem vypustil střelu, která byla vítězná, neboť to byla střela tříbodová. Hostující celek jen nevěřícně sledoval, jak v táboře domácích, vybuchla euforie radosti.

Střelci: M. Susol 15, F. Doule a M. Sitár po 11, J. Hodina 9 (1), M. Matyk 8 (2), K. Vácha 8, R. Klímek 6 a M. Gála 2.

Kamil Vácha