Prvním závodem byl na programu sprint klasickou technikou. V kategorii mladšího dorostu se nejlépe dařilo Šimonu Pavláskovi a Mathiasovi Vackovi. Šimon Pavlásek vyhrál kvalifikaci sprintu a Mathias Vacek obsadil v kvalifikaci 2. místo. Oba závodníci se probojovali do finálové rozjížďky, kde Šimon Pavlásek vybojoval stříbrnou medaili a Mathias Vacek skončil na konečném 4. místě.

V této kategorii závodili i další naši závodníci – 23. místo Lukáš Kalivoda, 26. místo Jan Sáska, 30. místo Antonín Honsa a Jan Řezník na 35. místě. V mladších dorostenkách se umístila Anežka Honsová na 32. místě. Ve starších dorostenkách se dařilo Adéle Novákové, která ve finále vybojovala bronzovou medaili. V kategorii staršího dorostu se nejlépe vedlo Josefu Tischlerovi, který se probojoval až do finále, kde v konečném pořadí bral také bronz. V této kategorii se dále umístil na 11. místě Ondřej Mánek a na 25. místě Matěj Vachuta. V kategorii juniorů a U23 bral Daniel Červený 13. místo.

Následoval hromadný závod klasickou technikou. Zde se znovu dařilo našim barvám. Mistrem ČR mladšího dorostu U16 na trati dlouhé 5,7 km klasicky se stal Mathias Vacek, Šimon Pavlásek si dojel pro 2. místo. Jan Sáska dojel na 16. místě. V kategorii mladšího dorostu U15 na 5,7 km brali naši závodníci hned tři umístění v první desítce. Antonín Honsa skončil na 6. místě, na 7. místě Jan Řezník a na 9. místě Lukáš Kalivoda.

Velice pěkný závod zajela v kategorii mladších dorostenek Anežka Honsová, která se umístila na 13. místě. Sólo jízdu na trati 5,7 km předvedla ve starších dorostenkách Adéla Nováková a zaslouženě si dojela pro titul mistryně republiky. Ve starším dorostu se na trati 7,3 km nejlépe vedlo Ondřeji Mánkovi, který vybojoval bronz, dále skončil na 10. místě Josef Tischler a na 18. místě Matěj Vachuta. V kategorii juniorů a U23 dojel Daniel Červený na 16. místě.

Třetí den byl na programu intervalový závod volnou technikou. V kategorii mladšího dorostu U16 na 7,5 km volně se znovu stal mistrem ČR Mathias Vacek a zkompletoval zlatý double a stříbrný hattrick si připsal Šimon Pavlásek, který znovu bral stříbrnou medaili.

Velice povedený závod zajel Jan Sáska, který skončil na 10. místě. V kategorii mladšího dorostu U15 na 7,5 km navázali naši závodníci na úspěch z předchozího dne a znovu jsme měli tři závodníky v první desítce. Na 5. místě skončil Lukáš Kalivoda, kterému unikla medaile o 3 sekundy, Jan Řezník se umístil na 8. místě a Antonín Honsa na 9. místě.

Ve starších dorostenkách na 7,5 km zkompletovala svojí sbírku medailí Adéla Nováková, která si dojela pro stříbro. Na starší dorostence čekala trať 10 km, zde se nejlépe vedlo Ondřeji Mánkovi, který dojel na 7. místě. Dále v této kategorii bral Josef Tischler 15. místo a Matěj Vachuta 19. místo. V kategorii juniorů a U23 se umístil na trati 10 km Dan Červený na 19. místě. Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu a města Vimperk.

Jakub Mondl a Zbyněk Pavlásek