Oproti předchozím sezonám letos dostali hráči dvouměsíční volno, následně začala individuální fyzická příprava a nezvykle brzo, na začátku srpna, jsme již začali s přípravou v hale. Jsme rádi, že se nám podařilo domluvit přátelské utkání s FBC Frymburk, které jsme odehráli ve Sportovní hale v ZŠ Kaplice. Chtěli bychom do začátku sezony sehrát ještě jedno utkání, které by prověřilo naši aktuální formu. První ligový turnaj letos připadá na sobotu 24. září, kdy Vimperští odjíždějí na palubovku do Soběslavi, kde se utkají s FA Č. Budějovice B a domácími Banes Florbal Soběslav B.

Letos jsme tým doplnili o nové hráče Tomáše Košku, který bude kombinovat florbal s hokejem. Do A-týmu se již může zapojit i mladá naděje Miroslav Hovorka, který je odchovancem našeho oddílu a v předchozích sezonách nastupoval v mládežnických kategoriích TJ Rafani Netolice. Dále by se měli v sezoně objevit navrátilci Vladimír Petr, Josef Vincík a Petr Hrach.

Aktuálně má kádr tuto podobu: Branáři: Sippl Ladislav, Říha Jaroslav. Obránci: Gabauer Ondřej, Hovorka Miroslav, Chval Zdeněk, Pešl Vladimír st. Útočníci: Gabauer Michal, Havelka Václav, Hradil Ondřej, Hrdlička Štěpán, Kopolovič Petr, Koška Tomáš, Pešl Vladimír ml., Petr Vladimír, Robl Vítek (Hrach Petr, Hromádka Pavel, Myslík Martin, Vincík Josef).

TJ Šumavan Vimperk – FBC Frymburk 13:8 ( 7:2 – 4:2 – 1:2 – 1:2 )
Branky Vimperka: 3x Havelka, 3x Hradil, 2x Robl, 2x Pešl ml., Hrdlička, Gabauer, Chval.
Sestava: Vašura – Chval, Gabauer M, Koška – Pešl ml., Kováč, Hrdlička; Hradil, Robl, Havelka

Poté, kdy nám z různých důvodů vypadli všichni brankáři, jsme museli do branky sehnat náhradu z řad přátel. Zápas začal z naší strany velmi dobře, soupeře jsme naprosto přehrávali jak rychlostně, tak i po herní stránce. Po druhé patnáctiminutovce jsme lehce polevili jak v taktice, tak i soustředěnosti a hráči si zkoušeli více i své individuální dovednosti, tím jsme vytvářeli chyby, které soupeř trestal. Jsme rádi, že se nám podařilo domluvit utkání se soupeřem z naší ligy a i přesto, že jsme byli daleko lepším týmem, ukázalo se, že musíme zapracovat například na přechodu z naší poloviny hřiště k soupeřově brance.

Autor: Vladimír Pešl ml.