V závodě ve sprintu a následně i mužů do 23 let byli úspěšní i mladí závodníci týmu Česká spořitelna Specialized junior z Vimperka.

V pátečním sprintu postoupil dvanáctým časem do hlavní soutěže, jako nejlepší z Čechů, Luděk Šeller. V první rozjížďce dojel bohužel na třetím místě a nepostoupil do dalších bojů, ale i tak obsadil výborné 17. místo ze sedmdesáti závodníků.

Jan Vastl nenastoupil do nedělního závodu mužů do 23 let v ideální pohodě. Trápilo ho nachlazení a bolest v krku. V průběhu závodu se ale s nemocí dokázal vyrovnat, po startu ze 45. místa se každé kolo posouval dopředu, až se v pátém ze sedmi okruhů dokázal dostat na patnáctou pozici, o kterou bojoval s Anthony Cooperem z Nového Zélandu. V cíli byl nakonec rychlejší novozélandský závodník, ale i šestnácté místo je vynikajícím úspěchem a zisk dalších bodů posunul Jana Vastla na osmnácté místo v celkovém pořadí Světového poháru v kategorii do 23 let.

Výsledky závodu U23: 1. Jordan Sarrou (FRA, BH Suntour KMC) 1:20:39, 2. Michiel van der Heijden (NED, Giant Pro XC) +0:23, 3. Howard Grotts (USA, Specialized Racing) +0:36, 4. Pablo Guede Rodriguez (ESP, MMR Bikes) +1:27, 5. Victor Koretzky (FRA, BH Suntour KMC) +2:02, 16. Jan Vastl (Česká spořitelna Specialized junior) +3:59.

Jiří Lutovský