Od startu určovali vývoj závodu. V prvním kole se vytvořila vedoucí šestičlenná skupina, ve které byli tři závodníci z týmu Martin Stošek, Jan Vastl a Luděk Šeller. V dalším kole odjel Jan Vastl s Martinem Fuskem z týmu Cyklobulis. Jan Vastl v polovině závodu zaútočil na první místo a to v pohodě udržel až do cíle.   Na třetím místě jezdil osamocen Martin Stošek, který se v závěrečných dvou kolech dostal na druhou pozici v závodě a dojel tak i do cíle. O čtvrté a páté místo bojoval Luděk Šeller který nakonec dojel pátý. Na sedmém místě dojel do cíle Filip Kubín a podtrhl tak úspěch týmu. Na dvanácté a třinácté pozici dojeli Lukáš Pomezný a Jakub Johánek. V celkovém pořadí poháru patří závodníkům týmu v první desítce hned pět míst, včetně vedoucího Jana Vastla.

V závodě juniorek dojela na čtvrtém místě Markéta Drahovzalová, mezi kadety byl Petr Matějka devatenáctý a Václav Doležal dvacátý první. Ve závodě starších žáků dojel dvanáctý Ondřej Lutovský a v závodě elity a U23 byl Pavel Kuzma dvacátý sedmý.

Výsledky junioři: 1. Jan Vastl 1:06:50, 2. Martin  Stošek   +30 (oba Česká spořitelna Specialized Junior MTB), 3. Martin Fusek  +45 (4ever Cyklobulis Bystřice p. H.), 5. Luděk Šeller +2:11, 7. Filip Kubín +3:32, 13. Lukáš Pomezný   +5:44,  14. Jakub  Johánek   +6:04  (všichni Česká spořitelna Specialized Junior MTB).

Jiří Lutovský