Závodníci týmu patřili v Čechách k těm nejlepším a potvrdili to ziskem mistrovských titulů a medailí na mistrovství republiky. Jan Vastl se stal juniorským mistrem republiky, Martin Stošek získal bronzovou medaili, stejně jako Markéta Drahovzalová. Filip Kubín se stal mistrem republiky ve štafetě. V celkovém pořadí Českého poháru horských kol patřilo v první desítce hned pět míst závodníkům z týmu. Vítězem se stal s přesvědčivým náskokem Jan Vastl, druhé místo vybojoval Martin Stošek, šestý skončil Luděk Šeller, sedmý Filip Kubín a na devátém místě byl Jakub Johánek.

Martin Stošek a Jan Vastl patřili i k oporám české juniorské reprezentace. Na Mistrovství Evropy v Moskvě vybojoval Jan Vastl vynikající výsledek, když dojel na sedmém místě. Na Mistrovství světa v rakouském Saalfeldenu byl úspěšnější Martin Stošek a jako nejlepší z českých reprezentantů dojel na 23. místě.
Juniorský tým České Spořitelny Specialized měl i v letošním roce statut UCI MTB Teamu, což ho opravňovalo ke startu ve světových pohárech, zde dosahoval nejlepších výsledků Martin Stošek, když dojel v Novém Městě a Val d Isere na dvacátém místě.

I v závodech seriálu Kola pro život České spořitelny prokazovali závodníci týmu vysokou výkonnost a pravidelně obsazovali stupně vítězů nejenom v juniorské kategorii, ale i v kategorii kadetů a žáků. Výsledky v těchto mládežnických kategoriích dávají příslib do budoucna a jistotu dalšího závodnického potenciálu.
V příštím roce bude tým opět registrován jako UCI MTB Team, což dává jistotu měření sil nejlepších závodníků se světovou špičkou. Zároveň bude hledat nové talenty v řadách mladých závodníků na Českém poháru a Kole pro život České spořitelny.

Jiří Lutovský