Závod byl spojen pro dorostenecké a dospělé kategorie. Program byl z důvodu nepříznivých povětrnostních podmínek náročný nejen pro závodníky, ale i pro trenéry a servis. Závodníci vimperského Ski klubu Šumava naznačili, že příprava na sezonu pod vedením trenérů P. Steinbacha a Z. Pavláska byla kvalitní.
„Naši závodníci vstoupili do úvodu sezony výborně a dokázali se opakovaně probojovat na stupně vítězů či dokonce zvítězit. Úspěšně zvládli i nominaci na EYOWF, což je zimní olympijský festival evropské mládeže, kde se v termínu od 17. do 22. února mezi českými reprezentanty představí Andrea Klementová a Luděk Šeller," vyzdvihl dva ze závodníků trenér Petr Steinbach.

Celkově závodníci Ski klubu Šumava z ČP přivezli tři vítězství (A. Klementová 2x, L. Šeller), tři druhá místa (V. Hudečková, A. Klementová, J. Mánek) a tři třetí místa (L. Šeller, J. Mánek, T. Kalivoda).

„První den se dorostenci utkali na trati prologu na 2,5 km klasickou technikou. Zde se našim závodníkům výrazně dařilo a zejména v kategorii starších dorostenek, kde byl závod v šumavské režii, vyhrála Andrea Klementová, druhá byla Veronika Hudečková a pátá Natálie Grabmüllerová. Lépe to snad dopadnout nemohlo. Vítězství mezi staršími dorostenci vybojoval  Luděk Šeller, na osmém místě byl Martin Hojdekr a na 11. místě Filip Kobr. V kategorii mladšího dorostu zajeli výborně Jirka Mánek, který obsadil druhé místo, a Tomáš Kalivoda, který doběhl šestý," okomentoval první závody Petr Steinbach.

Druhý den byly na programu distanční závody volnou technikou. V dorostenecké kategorii se opět výborně dařilo Andree Klementové, která s minimální ztrátou na vítězku obsadila skvělé druhé místo. Sekundovala jí i Natálie Grabmüllerová na krásném čtvrtém místě. I Luděk Šeller byl čtvrtý a šestým místem jej doplnil Martin Hojdekr.  Mezi mladšími dorostem obsadil Jirka Mánek sedmé místo a Karča Daverná byla devátá," doplnil ke druhému dni P. Steinbach.
Poslední závodní den absolvovali dospělí závod ve skiatlonu (distanční klasika a bruslení). „V juniorské kategorii obsadila  Katka Mondlová čtvrtou příčku.

Dorostenci závodili klasickou technikou a i poslední závodní den potvrdila svoji připravenost na sezonu Andrea Klementová, která opět závod vyhrála a s bilancí dvou vítězství a jednoho druhého místa byla nejúspěšnější závodnicí prvního kola Českého poháru. Rovněž Luděk Šeller potvrdil, že patří mezi vytříbené klasiky a dojel si pro bronz. Umístění na stupních vítězů si nenechal utéct ani Jirka Mánek třetím místem. Rádi bychom poděkovali i ostatním závodníkům za cenná umístění a nasazení a bojovnost při závodech," uvedl k ČP na Horních Mísečkách Petr Steinbach a doplnil další program svých svěřenců: „Dalším programem skupiny staršího dorostu a juniorů Ski klubu Šumava je účast v závodě FIS rakouského poháru v Ramsau, kde na závodníky 13. ledna čeká start na 5 a 10 kilometrů klasickou technikou."