Úroveň závodu byla vynikající. Zejména v kategorii II. ligy se diváci nestačili divit, co všechno děvčata umí. Například na prostných salto vzad s obratem o 360°, na přeskoku Cukahara, přemety s obraty i se salty ve druhé fázi, veletoče na bradlech a saltové prvky na kladině nebyly výjimkou.

Vimperské gymnastky startovaly ve III. a VI. lize. Nejmladší Lucie Gubániová zahájila sezonu v VI. lize velice dobře. O konečném umístění rozhodovaly desetinky bodu a obsazení 16. pozice bylo příjemným překvapením.

Ve III. lize se předvedlo dalších pět vimperských děvčat. Pochvalu zaslouží za výrazně vylepšený přeskok a sestavy na bradlech. Naopak na kladině se jim moc nedařilo. Nářadí 10 cm široké a 125 cm vysoké řádně prověří hlavně psychickou kondici. Stačí trochu trémy a už jsou tu pády i z banálních cviků a nejistota v provedení se ihned odrazí i v bodování.

Nejlépe si vedla Barbora Zdeňková, která měla jeden z nejlepších přeskoků a vybojovala si 18. místo. Na 23. příčce skončila Jitka Pelešková, té se povedla nejvíce sestava na bradlech. Šárka Václavíková (24.) zabodovala zejména na prostných, Kristýna Niedobová se dvěma pády na kladině se propadla na 25. příčku. Poprvé v této kategorii startovala s úsměvem a nadšením Ester Kohoutová (28.). Její pěkný výkon pokazila pouze bradla.

Pro vimperská děvčata to byl slušný začátek a už pracují na odstranění nedostatků, aby na příštích závodech v Táboře byl jejich výkon ještě lepší.

Marie Kotlíková