Časně ráno vyrazilo do Pelhřimova také pět vimperských gymnastek. Zodpovědně se na závod v klasickém čtyřboji připravovaly pod odborným vedením svých trenérek. Nebylo to vždy jednoduché, ale s výsledkem mohou být všichni spokojeni.

V kategorii VS0A cvičila nejmladší vimperská účastnice Emilie Půbalová (trenérka Hana Košnarová) a její 12. místo z 24 závodnic považujeme za velký úspěch.

V kategorii VS0B startovala jenom o rok starší Martina Bělíková (tr. Marie Kotlíková). Ve velice vyrovnaném souboji obsadila krásnou konečnou 9. pozici.

Nejúspěšnější vimperskou gymnastkou se stala Lucie Gubániová (tr. Kateřina Vrábelová), která v kategorii VS1B bojovala dokonce o medailovou pozici. O tu jí bohužel připravil nevydařený doskok na přeskoku.

Nejstarší děvčata (tr. M. Kotlíková) soutěžila v kategorii VS5C. I zde se tvrdě bojovalo o každou desetinu bodu. Šárka Václavíková získala nakonec sedmé a Marie Staňková místo osmé.

Všechna děvčata si zaslouží velké poděkování za výbornou práci a skvělou reprezentaci vimperské gymnastiky. Svým výkonem trenérkám udělaly velkou radost. Radost z jejich výkonu měli i přítomní rodiče. Oceňuji jejich podporu, která je pro děti i pro naší práci hodně důležitá. Dík patří také odbornému doprovodu a pomocníkům v průběhu závodu Jiřímu Kotlíkovi a Tereze Šimečkové, která se osvědčila i jako výborná oddílová kadeřnice. Závěrečné poděkování si zaslouží trenérky, kterým přeji hodně elánu a sil do další práce.

Autor: Marie Kotlíková