Bojovalo se nejen o tituly přeborníků kraje, ale také o postup na mistrovství republiky. Tituly měla předávat legenda sportovní gymnastiky Věra Čáslavská, ale bohužel se na poslední chvíli omluvila.

Za Vimperk měla startovat dvě družstva. Start družstva  v kategorii II. ligy byl vážně ohrožen zvrtnutým kotníkem Kateřiny Vrábelové. Naštěstí se podařilo zajistit hostování dvou děvčat z oddílu TJ Spartak Trhové Sviny, a tak vše nakonec dobře dopadlo.

Družstvo nejmladších  děvčátek v minilize,  ve složení Vašicová Daniela, Vozobulová Pavla a Kašparová Adéla, vybojovalo  8. příčku. Nejlépe se tentokrát dařilo Daniele. Výrazně zlepšila provedení sestav a obzvlášť se jí povedla bradla. Pavlíně se naopak bradla nepovedla, ale zato překvapila pěkným  přeskokem, za který získala 11,27 bodu. Zlepšení ve všech disciplínách klasického gymnastického čtyřboje zaznamenala  i Adéla.

Soutěžní družstva musí mít minimálně 3 a maximálně 6 členek. Na každém nářadí mohou cvičit pouze čtyři a nejlepší tři výkony se započítávají do výsledku družstva. Toho využilo druhé vimperské družstvo v kategorii II. ligy. Kateřina Vrábelová nastoupila kvůli zranění pouze  na  bradla, na kterých předvedla druhou nejobtížnější  sestavu ze všech startujících a tím výrazně pomohla svému družstvu. Anna Chodorová zvládla velice dobře přeskok přes stůl (125 cm vysoký) s obratem o 180 stupňů a Jana Krtoušová dokonce s obratem o 360 stupňů (za 9,23 b.). Za akrobatické sestavy získaly rovněž slušné bodové hodnocení a svým celkovým výkonem si zajistily krásné druhé místo v krajském přeboru družstev ve sportovní gymnastice  žen. Velký dík patří gymnastkám Hamadejové Elišce a Smoleňové Kateřině z Trhových Svinů za jejich  pěkné výkony a hlavně za pomoc, bez které by vimperské juniorky nemohly vůbec startovat.

V závodě je důležité umístění, ale ještě důležitější je radost z vlastního závodění a ta vimperským gymnastkám rozhodně nechybí. Je příjemné s nimi pracovat, sledovat jejich zájem, nadšení a  pokroky. Bez  podpory rodičů by to pochopitelně také nebylo ono. Proto i jim patří dík za dosažený úspěch děvčat. Blahopřejeme.

Marie Kotlíková