Vimperské gymnastky se představily v J. Hradci.Vimperské gymnastky se představily v J. Hradci.Zdroj: Archiv klubuOpět se zde setkaly gymnastky z celé republiky, aby si prověřily svoji výkonnost. Přes 120 děvčat soutěžilo v klasickém čtyřboji – akrobacie, kladina, bradla a přeskok. Pro pořadatele to bylo velmi náročné, ale zvládli to na výbornou, stejně jako rozhodčí.

I Vimperk zde měl své zastoupení. V kategorii nejmladších gymnastek VSA nastoupila Anetka Nevaeva a naopak v kategorii nejstarších dívek VSC6 Maruška Staňková. Další dvě gymnastky, které se na závod také připravovaly, rodiče na poslední chvíli ze závodu omluvili.

Náročnost závodu se tentokrát projevila nervozitou na Anetce i Marušce. Na kladině se těžko cvičí bez maximálního soustředění a klidu. Ani jedné se nedařilo tak, jak by si přály, a pád se jim nevyhnul. Ostatní disciplíny zvládla Maruška velmi dobře a vybojovala si diplom za 6. místo. Anetka, která teprve sbírá zkušenosti z velkých závodů, občas něco pokazí, ale zlepšení je vidět po každém závodě. Skončila sice až na 32. příčce, ale důležité je, že jí gymnastika i závody baví. Pokud vydrží, lepší výsledky se určitě brzy dostaví.

Děkuji děvčatům za dobrou reprezentaci Vimperka a paní Simoně Nevaevové za pěknou videodokumentaci.

Autor: Marie Kotlíková, předsedkyně SG Šumavan Vimperk