Vimperáci sklízeli medaile ve velkém

Churáňov - Třetí dějství letošního ČP v běhu na lyžích se konalo za ideálních zimních podmínek na šumavském Churáňově.

15.2.2018

Vimperským lyžařům se na Českém poháru dařilo.Foto: Archiv Ski klub Šumava

Náročný třídenní závodní program odstartoval pátečním prologem volně na 2 resp. 3 km, v sobotu pokračoval intervalovým startem opět bruslením na tratích 4, 5 a 7 km a v neděli byla tato minitour zakončena stíhacím závodem klasicky na 5, 7 a 10 km, do kterého závodníci startovali se ztrátami z předchozích dvou závodních dnů.

Z Fischer Ski klubu Šumava Vimperk startovalo nakonec v každém závodě 12 závodníků, 10 v dorosteneckých kategoriích a dva v kategorii mužů a juniorů. Bohužel se nám nevyhnula marodka a několik opor nemohlo kvůli zdravotním potížím na start nastoupit. Přesto jsme jako tým dosáhli vynikajících výsledků a výrazně zabojovali v celosezonní soutěži MČR smíšených družstev. Dorostenecký tým si upevnil druhé místo za vedoucí ČKS Ski Jilemnice a svým soupeřům na dalších místech lehce poodskočili. Za celý víkend jsme získali 15 umístění na stupních vítězů a několik dalších v první šestce!

V hlavní kategorii mužů a juniorů třikrát zvítězil Tomáš Kalivoda, zdatně mu sekundoval Jirka Mánek (v pátek druhý a v sobotu a neděli třetí). V kategorii starších dorostenek získala Adéla Nováková nejprve dvě druhá místa a nedělní finále pak s náskokem vyhrála. Mladší dorostenec Šimon Pavlásek skončil v každém závodě na druhém místě a zůstává stejně jako Adéla průběžným leaderem letošního Českého poháru v běhu na lyžích ve své kategorii. Velice pěkná umístění v mladším dorostu vybojoval také Jan Sáska, kterému útok na stupně vítězů sice o kousek nevyšel, přesto 4., 5. a 7. místo jsou parádní. Ještě lépe si vedl starší dorostenec Ondřej Mánek – v pátek druhý, v sobotu a neděli pak na čtvrtém místě. Stupně vítězů také okusil, a to dokonce dvakrát, Antonín Honsa, který byl v pátek druhý, v sobotu třetí a v neděli skončil na čtvrtém místě.

Jak je vidět, domácí závody se nám opravdu velice vydařily a dosažené výsledky předčily očekávání. Také ostatní členové týmu přispěli svými body k již zmíněné průběžné druhé příčce v MČR dorosteneckých družstev. Již jen telegraficky: mladší dorostenec Lukáš Kalivoda 6., 9. a 7. místo; starší dorostenci Josef Tischler 8., 10. a 11.místo; Jakub Švejda 12., 11. a 7. místo; František Honsa 16., 12. a 13. místo a konečně mladší dorostenky Anežka Honsová obsadila postupně 2x12. a jednou 9. místo.

Český pohár dorostu a dospělých pokračuje za 14 dní dvouzávodem v Jablonci nad Nisou, mezitím budou mít starší žáci mistrovství republiky v Harrachově a nejlepší dorostenci a junioři pojedou kontinentální pohár Alpencup na „téměř“ domácích tratích v bavorském Arbersee.

Zbyněk Pavlásek a Jakub Mondl

Autor: Redakce

15.2.2018 VSTUP DO DISKUSE

Zbytinští se vydali po obci a okolí v masopustním průvodu.
95

OBRAZEM: Zbytinskému masopustu vládlo mládí a tance Huhu v podání miss Afrika.

Počítání výtěžku Tříkrálové sbírky na Městském úřadě v Prachaticích.

Tříkrálová sbírka na jihu Čech předčila očekávání

Nejen Lety, ale i pramen Vltavy na Šumavě uctívejme

Jižní Čechy - V současné době se ve veřejném prostoru udržuje téma "popírání holokaustu" v souvislosti s táborem Lety u Písku a výroky poslanců strany SPD. Obdobný tábor byl v místě pramen Vltavy u Kvildy, ale o něm se již 25 let mlčí.

Vimperk bojuje o čtyřku, zajíždí do Soběslavi

Vimperk - Krajská liga hokejistů jde do finiše základní části a Vimperští mají po několika neúspěšných sezonách jistotu play off.

Ledovka, zasněžené silnice a nehody, to jsou aktuálně jižní Čechy

Jižní Čechy - Sněžení komplikuje dopravu na řadě míst.

Namibijské „děti“ se i po letech cítí být více Čechy než Namibijci

Prachatice, Namibie - V první polovině ledna jsem absolvoval cestu do Namibie, jejímž cílem byla návštěva mých bývalých svěřenců v lyžařském oddíle Tatranu Prachatice a jejich kamarádů, kteří na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století pobývali coby děti na Lázních svaté Markéty v Prachaticích.