Dorostence a dospělé lyžaře řádně prověřily místní náročné tratě a těžké sněhové podmínky, ale i drsné počasí. V pátek byly na programu intervalové závody klasicky v rámci Českého poháru, o víkendu se pak jelo Mistrovství ČR ve štafetách. V sobotu teamsprint dvojic klasicky a v neděli pak standardní štafety volně. Z našeho oddílu Fischer Ski klub Šumava Vimperk se závodů zúčastnilo celkem 13 závodníků a přivezli jsme spoustu krásných výsledků.

Nejprve v pátek v rámci ČP se na pódium probojovali: mladší dorostenka (4km klasicky) Anežka Honsová na 3.místě. Mladší dorostenci (5 km klasicky) Tonda Honsa – 3. místo a Lukáš Kalivoda 4.místo, ve starším dorostu (7 km) obsadil Šimon Pavlásek druhé místo, dále v juniorkách (7 km) byla Adéla Nováková třetí a Tereza Řezníková čtvrtá, shodně čtvrtý byl také junior Jakub Švejda na 15 km klasicky.

V sobotu pokračovalo náročné klání atraktivními teamsprinty klasicky i s trochou té mazací loterie, když se těsně před závody oteplilo a narychlo se měnila „máza“ na klistry. V mladším dorostu si pro bronzové medaile dofinišovali Lukáš Kalivoda s Antonínem Honsou.

Nejlepší výsledek víkendu pro náš klub se zrodil v kategorii staršího dorostu, kde si po výborném výkonu obou členů dvojice Josefa Kadlece a Šimona Pavláska dojeli hoši pro překvapivé zlato a titul Mistra ČR. Naše juniorky Adéla Nováková a Tereza Řezníková byly ve společné kategorii s ženami čtvrté, junioři Josef Tischler s Jakubem Švejdou opět ve společné kategorii s muži skončili na osmém místě.

V nedělních „velkých“ štafetách se nám v dorosteneckých kategoriích za vydatného deště již tolik nedařilo – mladší dorostenci 9. místo (Kalivoda, Řezník, Honsa), starší dorostenci 6. místo (Kadlec, Pavlásek, Holoubek). O to výraznější byl výsledek v kategorii žen (Nováková, Řezníková, Honsová), kde naše štafeta obsadila druhé místo hned za vítěznou Jilemnicí. Muži pak dojeli na sedmém místě (Švejda, Vachuta, Tischler).

Závěrečné závody ČP a MČR se pojedou 23. a 24. března na Horních Mísečkách a na programu je nordic sprint volně a hromadné starty na dlouhé trati klasicky. Držíme našim závodníkům palce, aby jim vydrželo pevné zdraví a dobrá forma i do tohoto finále. I zde nás jistě čeká opět mnoho zajímavých soubojů v jednotlivých kategoriích, ale i v celkové soutěži hodnocení týmů. Tam náš klub v hlavní seniorské kategorii bude hájit zatím senzační druhé místo v soutěži smíšených družstev!

Zbyněk Pavlásek