Volejbalový smečař Andy Rojas je zpátky. Charismatický muž z Caracasu obsadil v roce 2008 na OH v Pekingu v dresu Venezuely 9. místo, zahrál si ve Světové lize, jako kapitán vedl tým na MS.  V sobotu pomohl Příbrami  k vítězství nad Jihostrojem, ve kterém odehrál dvě předchozí sezony. „Říkal, že je moc rád, že mě zase vidí," usmíval se manažer Č. Budějovic Stanislav Pochop.
V Č. Budějovicích zanechal při svém dvouletém působení mezi fanoušky výraznou stopu. Okamžitě si ho oblíbili i Příbramští. Ke kvalitní přihrávce přidal stabilní výkon na servisu a  poradil si také v těžkých pozicích na smeči.
„Jeho předností je právě stabilita výkonu, nasadí laťku vysoko, nikdy pod ni nejde dolů," říkal ještě před zápasem na Rojasovou adresu trenér Jihostroje Jan Svoboda.
Manažer Pochop ale výkon šikovného venezuelského smečaře v sobotním duelu zhodnotil kriticky: „Nemyslím si, že by hrál výjimečně dobře, bylo na něm vidět, že není ve vrcholné formě, jako byl dřív, ale Andy je profesionál, určitě se velice dobře připraví na play off."
Faktem je, že v sobotu zaznamenal Rojas proti Jihostroji smrtících osmnáct bodů. Jihočeši vytrvale směrovali své servisy často právě na něj, ale vítězství slavila po pětisetovém dramatu  Příbram, která tak rozstřílela Č. Budějovice v jednom týdnu podruhé za sebou.
Do konce základní části extraligy zbývají tři kola. V sobotu Jihostroj přivítá Ústí nad Labem. Začátek byl posunut už na 17.00. „V sobotu večer zveme všechny naše fanoušky na volejbalový ples," vzkazuje masér klubu Filip Hoch.
Jihostroj Č. Budějovice o týden později (8.3.) přivítá doma St. Město a základní část zakončí zápasem v Havířově.