V prachatické sportovní hale se představilo dohromady 165 judistů ze 26 klubů z Jihočeského kraje, západu Čech, Vysočiny, Středočeského kraje a Prahy. Tato čísla jasně potvrzují kvalitu a zájem o toto tradiční klání.

Na závodech se tradičně dobře dařilo i závodníkům pořadatelského Tatranu. Důkazem toho je řada cenných kovů a z toho nejednoho prvního místa.

V nejmladší kategorii Koťat získal zlatou medaili ve váze do 31 kil Jan Trpka. Mezi Mláďaty získali prachatičtí závodníci další dvě první místa, a to Radim Černý (31,2) a Lucie Dejmková (33,4). Navíc získali i čtyři místa druhá, a to zásluhou Šimona Nevšímala (31,2), Šimona Krejsy (32,4), Václava Fundy (58,6) a Mikuláše Markytána (48,3). Bronzové medaile mezi Mláďaty získali Adam Vršínský (29,5), Tomáš Přerost (35,8) a Vojtěch Harvalík (27,2). Jen místečko pod stupni vítězů pak zůstali Roman Gajdoš (32,4), Matěj Fučík (26) a Michal Krouský (42,5).

Velice dobře si vedli prachatičtí v kategoriích mladšího žactva. Váhu do 50 kil vyhrál David Strouhal. Dvě medaile padly ve váze do 42 kil, když si pro stříbro došel Miroslav Maťcha a bronz vybojoval Richard Balco. Další dvě třetí místa vybojovali domácí judisté ve váze do 34 kil zásluhou Daniela Fialy a Michala Tomáška, pátý byl ve stejné váze Šimon Traxler. Ve váze do 46 kil obsadil Jan Stárek místo osmé.

Mezi děvčaty v kategorii mladších žákyň si vybojovala první místo ve váze do 48 kilogramů Aneta Šímová a ve stejné váze byla třetí Barbora Bízková.

Dařilo se i starším žákům. Váhu do 46 kil vyhrál Karel Melenovský. Kategorii do 55 kil vyhrál Vojtěch Nevšímal. Mathias Urmann pak ve váze do 66 kil vybojoval místo čtvrté.

V kategorii starších žákyň do 57 kil potvrdila roli favoritky Eliška Petrášková a s přehledem ji vyhrála.

Hodnotilo se i celkové pořadí klubů. Vítězem se stal domácí Tatran Prachatice, když jeho závodníci nasbírali 61 bodů. Druhý byl s velkou ztrátou a ziskem 34 bodů Kidsport a třetí se 29 body Sokol Tábor.