„Každoročně se kolem 17. listopadu scházíme, abychom uctili památku tragicky zesnulého průkopníka novodobého kulečníku na Prachaticku Radka Nechoďdomů. Tentokrát se sešlo jedenáct hráčů, kteří soupeřili v osmičce s evropskými pravidly,“ uvedl turnaj jeho organizátor František Kasl.

Hrálo se ve dvou skupinách systémem každý s každým na čtyři vítězné hry a vždy čtyři nejlepší ze skupin postupovali do vyřazovacího čtvrtfinále. Skupinu A vyhrál bez zaváhání Petr Friedek, béčko pak Michal Přibyl, ale neměl to nijak jednoduché a jedno utkání prohrál. Tito dva hráči se tak pasovali do role spolufavoritů celého turnaje.

Čtvrtfinálové zápasy žádné velké překvapení nepřinesly. Friedek přešel přes A. Nechoďdomů jasně 5:1, stejným výsledkem porazil V. Kollros J. Zíku. M. Přibyl přehrál 5:3 M. Housku a stejným výsledkem postoupil J. Vodička přes D. Vačkáře.

V semifinále doposud suverénní P. Friedek podlehl těsně 4:5 J. Vodičkovi. Druhým finalistou se stal M. Přibyl, který přehrál V. Kollrose 5:2. Ve zkráceném duelu o třetí místo si pomyslný bronz vybojoval P. Friedek, když porazil V. Kollrose 3:1.

Ve finále se tedy střetli Michal Přibyl s Jiřím Vodičkou. Vítěz základní skupiny B si udržel větší jistotu a nakonec J. Vodičku porazil 5:2.

Konečné pořadí: 1. Michal Přibyl, 2. Jiří Vodička, 3. Petr Friedek, 4. Václav Kollros.

„Výborný turnaj, škoda, že nebyl ještě jeden hráč do dvanáctky, to by byl ideální počet. Všichni si dobře zahráli a slíbili si, že za rok sejdou znovu při patnáctém ročníku vzpomínkového turnaje,“ doplnil František Kasl.