Ostře sledovaná byla klání kadetů a juniorů. Jejich závod byl druhým dílem Toi Toi cupu a šlo o nominaci na mistrovství Evropy, které proběhne začátkem listopadu v Táboře.

První závod ve Slaném vyzněl nadějně pro kadeta ČEZ Tábor Matyáše Fialu, který tam obsadil 4. místo.

Ve Veselí nad Lužnicí si mladý talent z Tábora pohoršil jen o dvě příčky, oba závody však zhodnotil naprosto diametrálně. „Ve Slaném se mi jelo hodně dobře. Nečekal jsem, že závod takhle krásně zvládnu. Ve Veselí se mi ale závodilo hrozně, protože jsem v minulém týdnu onemocněl a cítil jsem, že to ještě není ono,“ nebyl se šestým místem spokojený Fiala.

Táborský mladík přitom odstartoval dobře. „Pak se mi ale začalo špatně dýchat a nakonec jsem rád, že jsem závod vůbec dokončil,“ svěřil se Matyáš Fiala, který letos přešel do kategorie kadetů. „Rozdíl je znát, závod je delší a kluci jsou silnější,“ srovnává.

Spokojený byl junior Jakub Ťoupalík z Cycling academy Tábor, který ve Slaném pro nemoc nestartoval.
Ve Veselí byl druhý. „Přijel jsem to vyzkoušet a jsem překvapený, jak mi závod vyšel,“ říká.

Ťoupalík ocenil i práci stavitelů trati. „Byla lepší než vloni. Těžké byly zejména výběhy v lese.“

Jakub Ťoupalík by se rád v závodech Toi Toi cupu umisťoval do třetího místa a chtěl by vyhrát mistrovství republiky. Své šance na start v mistrovství Evropy si však netroufá odhadovat. „Rád bych se nominoval, bude to ale těžké. Musím prokazovat dobrou výkonnost, protože konkurence je v juniorech silná,“ uvažuje Ťoupalík.

VÝSLEDKY – Kadetky: 1. Zemanová (Topforex Lapierre) 15:27, 2. Hladíková (Ivar) -14, 3. Seidelová (RadTeam Seidel) –28 … 5. Viktorová (Lyko Prachatice) -52. Kadeti: 1. Šulc (Ivar) 34:48, 2. Zatloukal (Kolarna) -25, 3. Stránský (Ivas) 01:01 … 6. Fiala (ČEZ Tábor) -2:18. Junioři: 1. Mikšaník (St. Ves) 40:32, 2. J. Ťoupalík (CA Tábor) -6, 3. Schierl (Kolín) –17. Ženy elite: 1. Mikulášková (ČEZ Tábor), 2. Vaníčková (Ivar), 3. Švecová (Švec Želeč). Muži elite: 1. Malík (Topforex Lapierre) 53:52, 2. Rajchart (Česká spořitelna) -1, 3. Honzák (ČEZ Tábor)-47.