Dvacátý ročník turnaje stolních tenistů O zlatou Vánočku se hrál naposledy v roce 2019 (ve fotogalerii Zdeňka Formáka si můžete prohlédnout momentky z tohoto ročníku). Dvacátý ročník je tak trochu smůlovatý. V dalších dvou letech tradiční předvánoční klání tříčlenných týmů odvál Covid. "Ale nevzdávám to. Jakmile to dovolí situace, turnaj uspořádám," sliboval v prosinci loňského roku jeho hlavní organizátor Jiří Hyka z TJ Šumavan Vimperk.

A podařilo se. Dvacátý ročník Zlaté Vánočky má konečně pevný termín, který by měl vyjít. "Vánočku odehrajeme netradičně v dubnu a bude tak trochu s nádechem velikonočního beránka. Termín turnaje je stanoven na sobotu 16. dubna," upřesnil Jiří Hyka.

Jinak se na turnaji vůbec nic nemění. "Opět pozvu dvanáct tříčlenných týmů ze soutěží na Prachaticku. Hrát se začne ve čtyřech tříčlenných skupinách, do kterých se bude losovat podle pořadí v soutěžích týden před turnajem. Ve skupinách se hraje každý s každým do pěti vítězných zápasů. Vítězové skupin si zahrají formou semifinále a následných zápasů o pořadí o první až čtvrté místo. Týmy na dalších místech ve skupinách pak hrají o páté až osmé a o deváté až dvanácté místo," doplnil k turnaji Jiří Hyka s tím, že pořadatelé opět připravili díky svým sponzorům ceny pro všechny týmy.