Před rokem Václav Papež závodil v kategorii juniorů prvním rokem a hned byl na světovém šampionátu ve Slovinsku nejúspěšnějším závodníkem české výpravy. S družstvem vybojoval zlato v kategorii F1A a mezi jednotlivci bral ve stejné kategorii stříbrnou medaili a stal se tak vicemistrem světa.

Tentokrát si z Bulharska přivezl také medaili, a to ze soutěže družstev.  „První den šampionátu byla na pořadu kategorie F1A, což jsou větroně. Naše reprezentační družstvo vybojovalo druhé místo, takže jsou kluci včetně Vaška Papeže vicemistry Evropy pro rok 2013. Vašek byl stejně jako loni ve Slovinsku i zde z českých závodníků nejlepší a vybojoval šesté místo mezi jednotlivci," uvedl k prvnímu dni jeho prachatický trenér Jan Beyer starší a dodal: „Druhý den se létala kategorie F1B, což jsou modely poháněné gumovým svazkem. Tady se již klukům tolik nedařilo, přesto si přivezli ze silné konkurence velice solidní čtvrté místo. Vašek byl i tentokrát nejlepším z českých závodníků v hodnocení jednotlivců, tentokrát skončil na desátém místě."

Doplňme, že každé družstvo v soutěži tvoří tři závodníci a výsledky družstva se hodnotí součtem výkonů těchto tří závodníků.