Václav Pancer odešel do sportovního nebe. V roce 2016 byl uveden do Síně sportovní slávy Prachatického deníku.Zdroj: Prachatický deníkV roce 2016 byl uveden do Síně sportovní slávy Prachatického deníku.

S Prachaticemi spojil celý svůj život. Válku však strávil ve Strakonicích. Nejraději si připomínal dny osvobození, kdy hrávali Američané baseball v Rennerových sadech a nikdy nezapomněl na první oběd po válce u Černého medvěda při návratu do Prachatic.

Celý život byl věrným členem Sokolské jednoty. S oblibou připomínal, že nejlepším místem pro cvičení byla sokolská louka, která se nyní nachází v údolí pod hladinou husinecké přehrady.

Byl oficiálním cvičitelem tenisu a v 60. letech minulého století se zasadil o zahájení sportovního stadionu.

Měl obdivuhodnou paměť a dar jazyka. Všechny své vzpomínky dokázal vyprávět poutavě a popisovat s fotografickou přesností. Zajímal se o veškeré dění ve společnosti. Fotoaparát, fotbalové hřiště, sportovní zpravodajství, noviny, časopisy, rozhlas, televize, pravidelné sázení Sportky, to vše patřilo neodmyslitelně k jeho životu.

Ke všem lidem bez rozdílu se choval slušně, byl mírný, laskavý, vtipný, měl svůj způsob chytrého humoru. Do posledního dne si zachoval obdivuhodnou duševní svěžest, optimismus a nezlomnou vůli v život.

Poslední rozloučení s Václavem Pancerem se koná v úzkém kruhu rodinném.