Myšlenka vznikla před čtyřmi lety, kdy se místní volejbalisté domluvili, že uskuteční volejbalový turnaj. Po dohodě s místostarostou, kterým byl v době vzniku Ladislav Touš. Všichni našli společnou řeč a první ročník turnaje O pohár místostarosty byl na světě a odehrál se v květnu 2016. Tak byla zahájena velmi pěkná tradice sportu, který ve Volarech pamatuje velké úspěchy.

O druhé májové sobotě se letos hrálo O pohár místostarostky Jany Bártové. Ta byla na slavnostním zahájení, kde přivítala účastníky turnaje a poděkovala, za to, že tento sport má ve Volarech stále velmi dobrou tradici. V úvodu řekla, že turnaj má stále podporu vedení města a jen pohlaví se změnilo. Na tři desítky hráčů a diváků poté potleskem vyjádřily poděkování za to, že paní místostarostka přišla a též za podporu tohoto krásného sportu.

Smíšené týmy šestkového volejbalu se utkaly systémem každý s každým na dva vítězné sety. V případě nerozhodného stavu se hrál super set do patnácti, s tím, že kdo dosáhne patnácti bodů vyhrál, i kdyby to bylo o bod.

Turnaj měl velmi dobrou úroveň a mnohé výměny, smeče, bloky, ale i rybičky a mnohé volejbalové parády byly k vidění. Hráči přijeli z celé České republiky a s domácími si přijeli zahrát od Aše, přes Prahu a další města kamarádi a kamarádky, kteří sem jezdí pravidelně a mají volarský volejbal rádi.

Závěrečné hodnocení provedl Pavel Kříž a ceny společně s ní předávala místostarostka Jana Bártová, která ohodnotila turnaj slovy vynikající a perfektně připravený a za rok tedy opět ve Volarech. Cenu pro vítěze nádherný broušený volejbalový míč z rukou českých sklářů přebírala z rukou místostarostky nejmladší hráčka turnaje z celku Jihostroj Bošovice. Stříbro je pro Větrníky, bronz získal celek Volary I a čtvrtý skončil tým Volary II.

Ladislav Beran