„Začínáme," glosoval situaci na prahu další sezony táborský patriot Čestmír Kalaš. I jemu určitě dělá radost, že hlavní bod úvodu letošní sezony se odehraje právě na táborské trati. Šestadvacátého října se na jihu Čech pojede  prestižní  Světový pohár.
I tentokrát to bude pro příznivce cyklistiky, a že jich na jihu není málo, velký svátek.
Cyklokros je v posledních letech především doménou Belgičanů, ale doma se Češi budou chtít vytáhnout.
Už o tomto víkendu odstartuje tradiční  český cyklokrosový seriál Toi-Toi Cup.
Předseda komise cyklokrosu Čestmír Kalaš informuje  o programu závodů. „Seriál se rozběhne v sobotu osmadvacátého září úvodním závodem v Uničově."
Český pohár má celkem osm závodů včetně mistrovství republiky. Domácí šampionát je na programu 11. ledna. „Pojede se v Lošticích."
Kam se v roce 2014 světová esa slétnou při honbě za titulem mistra světa? „Do nizozemského Hoogerheide."
Organizátoři Toi-Toi Cupu letos pro závodníky připravili novinku. „Do celkových výsledků se budou započítávat všechny závody, žádný se nebude škrtat." Jaká je motivace tohoto kroku?  „Pouze stabilní a konstantní výkon závodníka s jistou dávkou štěstí zaručí celkové vítězství."
Závody prestižního českého pohárového seriálu se pojedou vždy na šedesát minut, všechny jsou zařazeny do druhé kategorie Mezinárodní cyklistické unie UCI.
Kdo bude po závodech na osobní konta přidávat body?
„Jezdci na prvním až třicátém místě v případě domácího poháru, do světového žebříčku započte bodové ohodnocení nejlepší desítka."
Zajímavý je i program závodů, které nejsou zařazeny do Top osmičky. Pořadatelství si vybojovalo Veselí nad Lužnicí! „Pojede se sedmadvacátého října, o den dřív bude v Táboře Světový pohár, i u nás bude účast závodníků zajímavá," nechal se slyšet  Radek Dolejší, ředitel Toi Toi Cupu mládeže  a žen + Prodoli Veselí nad Lužnicí - Open závodu Elite/U 23 a ČP Masters.

Světový pohár:
26. října:  Tábor

Toi Toi Cup:
28. září: Uničov
5. října: Kutná Hora
12. října: Milovice
9. listopadu: Hlinsko
16. listopadu: Holé Vrchy
7. prosince: Kolín
14. prosince: Slaný
11.ledna: Loštice

Toi Toi Cup 2. kategorie:
27. října: Veselí nad Lužnicí