Za stavu 18:16 si nadhodil míč, udeřil do něj šikovně, ne plnou silou. Balon se otřel o pásku a spadl na zem. Eso. 19:16 pro Ostravu. Petr Zapletal se na své bývalé spoluhráče náramně nachystal. To už byla v jihočeské sestavě mladík Kraffer. V koncovce se sice hosté svému soupeři přiblížili, ale vyrovnat už nestačili: 25:22.
V úvodu druhého setu se rozhodl trenér Jihostroje Jan Svoboda pro výměnu nahrávačů. Kristián Červinka přivedl tým k prvnímu technickému time outu za stavu 8:7 pro Č. Budějovice. Odpočinout si musel i Brazilec Maciel, jehož zastoupil na postu univerzála Tomáš Fila. Nahrávač Budějovic pestrou hrou roztrhal ostravskou obranu, set končil sérií na servisu blokař Sobotka: 16:24
Za stavu 10:10 ve třetím pokračování se na servis vrátil do českobudějovické sestavy kapitán Filip Habr. Na obou stranách se hráči překonávali v obětavosti. Do druhého technického time outu odešly týmy za stavu 16:13 pro hosty. Dlouhé výměny zhruba 500 diváků přiváděly do varu. V koncovce Jihostroj drama nepřipustil.
Únik přišel po technickém oddechovém čase. Habr nechal vyniknout své blokařské dovednosti, Kraffer vzápětí přidal kvalitní podání: 10:14. Jenže právě Kraffera hledali podáním domácí a dokázali vyrovnat: 15:15. Rozhodující okamžiky zrežírovalo libero Jihostroje. Kryštof výborně přijímal, skvěle četl hru v poli a pomáhal Krafferovi při prvním úderu. Jihostroj v netradiční sestavě vyhrál čtvrtý set 25:19, celkově 3:1 a první polovinu základní části soutěže odehrál bez prohry.
V úterý od 18.00 se Jihočeši doma střetnou s Benátkami nad Jizerou.
Ostrava – Jihostroj ČB 1:3 (22, -16, -20,-19), rozhodčí Činátl, Buchar, čas: 103 minut, diváků 486. Jihostroj ČB: Habr, Maciel, Sobotka, Mach, Fila, Michálek – libero Kryštof (Kraffer, Červinka). Trenér Jan Svoboda.