Sezonu již také zakončili prachatičtí judisté v kategorii masters. Těžko lze hovořit o veteránech, soutěže masters jsou rozděleny dle vah a věku již od 31 let. Prachatické judo v letošní sezoně v kategorii masters sklízelo výborné úspěchy.


Posledním podnikem, který Prachatičtí absolvovali, bylo Mezinárodní mistrovství Rakouska, kde judisty vedl zkušený trenér Jiří Popp. „Bylo tam zastoupeno osm evropských zemí. Jeli jsme tam ve čtyřech a přivezli čtyři medaile, takže můžeme být spokojeni," shrnul účast Prachatických v Rakousku trenér Popp a pokračoval: „Pepík Puš vyhrál stovku ve své věkové kategorii, David Voráček se Zdeňkem Novákem vybojovali stříbrné medaile a Tonda Turek přivezl bronzovou medaili. Dal jsem jim za úkol, že my mají k sedmdesátinám získat čtyři medaile. Původně to měly být dvě zlaté a dvě stříbrné, ale i takto je to výborné."


V sezoně absolvovali prachatičtí judisté v soutěžích masters čtyři mezinárodní šampionáty a ze všech čtyř přivezli medaile. „V Polsku jsme měli tři medaile, Pepík a Zdeněk získali zlato, David stříbro a Tonda prohrál souboj o třetí místo. Ale vylepšili jsme to na Slovensku, odkud kluci přivezli hned pět medailí. Tam s námi jel i Kuba Drahoš, který vyhrál jak svou váhu, tak i absolutku v nejmladší kategorii. Celkově hraje prim Pepík Puš, který vyhrál všechny čtyři šampionáty a všechny s přehledem. Pořád má výbornou výkonnost. Zdeněk Novák střídá zlata a stříbra, takže také si drží stabilní výkonnost na vysoké úrovni," vrátil se k předchozím turnajům Jiří Popp.


I závodníci v této kategorii chodí pravidelně trénovat, což se samozřejmě odráží i na výsledkách. „Chodím s klukama jednou týdně, teď přes zimu chtějí chodit dvakrát. Mají na judo stále chuť," směje se Jiří Popp a dodává: „Kluků sem ale chodí podstatně více než ti, o kterých jsme mluvili. Ty však zatím nemůžu přesvědčit, aby vyrazili také na závody. Trénují s námi i ligové týmy mužů a dorostenců, nedávno jsem tady měl na tréninku dvaadvacet lidí. Rád bych ty starší pardály přemluvil, aby také vyrazili na závod. Ale samozřejmě to není jednoduché, pokud člověk pravidelně netrénuje, tak se snáze zraní. Do Rakouska se připravoval i Jarda Křížek, ale pak si zranil rameno a bylo po závodech. Otovi Nevšímalovi teď dělali koleno a různých zranění je více."


Tréninky se zkušeným trenérem si všichni v klubu pochvalují, proto jsou také tak vysoké účasti judistů všech věkových kategorií. „Trénujeme takto již tři roky. To si tehdy vymysleli sami kluci. Chodívali jsme sem do posilovny, učil jsem je sebeobranu a pak přišli s tím, že bychom mohli vytvořit družstvo veteránů. Tím to začalo a zase jsme si vybudovali postavení, že všude, kam přijedou Prachatičáci, tak jsou postrachem. Jako to bývalo před lety. Navíc se člověk znovu setká s lidmi, se kterými se léta potkával na tatami či jako s rozhodčími. Zkrátka je to fajn a určitě i motivace pro nastupující generaci judistů," pochvaloval si trenér Jiří Popp.