Po prvním turnaji, který pořádal Judo SG Plzeň, byli Prachatičtí čtvrtí se třemi body na kontě. Na domácím tatami tak před nimi stál velice těžký úkol probojovat se tabulkou vzhůru, aby se vyhnuli skupině o udržení. To se nakonec nepovedlo.

Pětice družstev se utkala každý s každým. V prvním utkání porazili Prachatičtí Sokol Praha Vršovice 5:3 (bodovali L. Klásek, D. Melnyk, D. Žemlička, Š. Kalužík a T. Schwarz). Ve druhém duelu se judisté Tatranu rozešli smírně 4:4 s Judo SG Plzeň (bodovali L. Johánek, D. Žemlička, T. Schwarz a bez boje D. Křesťan). Následoval souboj s Čáslaví, který Prachatičtí vyhráli 6:2 (na tatami bodovali L. Johánek a J. Šiffner, čtyřikrát Prachatičtí zvítězili bez boje). V závěrečném utkání judisté Tatranu nestačii na USK Praha a podlehli soupeři 0:8.

Prachatický turnaj vyhrál suverénně USK Praha před Tatranem Prachatice a Sokolem Praha Vršovice.

Ani druhé místo na domácím tatami Prachatickm však nestačilo na postup do nadstavbové části. Skončili čtvrtí o bod za Plzní.

Judisty Tatranu tak čeká boj o záchranu. V šestičlenné skupině se ve dvou kolech utkají s Havířovem, Litoměřicemi, Českou Třebovou, Energy Judo Teamem a znovu Čáslaví.