Hlavním organizátorem je Antonín Klatovský mladší. Výborný pilot, který ale letošní sezonu vynechal. „Dohodli jsme se s bráchou, že letos pojede jenom jeden z nás. Důvody jsou finanční. Mně se minulá sezona tolik nepovedla a už jsem byl psychicky trochu vyčerpaný kontroverzními rozhodnutími ze strany světové federace. Proto letos jede jenom Honza," připomíná Antonín svého mladšího bratra Jana.

Ten vstoupil do letošní Grand Prix patnáctým a čtrnáctým místem na úvodních dvou závodech v ruském Togliatti.

Starší z dvojice sourozenců se tak může věnovat pořádání závodu. „Chtěli jsme plochou dráhu vrátit zase do jižních Čech. Táta přemýšlel o Malém Jordánu v Táboře. Organizačně by to tam ale bylo strašně náročné. Pro diváky by to nebylo ideální a byl by také velký problém s parkováním," vysvětluje, proč se nakonec ledová plochá dráha do Tábora po dlouhých letech nevrátí.

Volba nakonec padla na autokemp Karvánky, který se nachází mezi Veselím nad Lužnicí a Soběslaví. „Ideální lokalita," rozplývá se Klatovský. „Je zde hospoda, kde bude teplo. Závodníci tak zde najdou veškeré zázemí a ohřát se tady mohou i diváci. Dráha má parametry jako na mistrovství světa a hlavně diváci mohou stát kolem ní v celé délce, takže budou mít parádní výhled. A uvidí i do depa. Zajištěno je ozvučení. Prostě perfektní," chválí hlavní organizátor novou plochodrážní lokalitu.

Výhodná je i poloha autokempu. „Je to blízko z Budějovic i z Tábora Jsem rád, že jsme na Karvánky kápli. Spolupráce s AMK Soběslav je na výborné úrovni a dráha bude jako na mistrovství světa. Pro jezdce i diváky," zve všechny příznivce motoristického sportu na atraktivní závod.

Oteplení posledních dnů mu vrásky nepřidělává. „Máme pětadvacet centimetrů ledu. Navíc se při teplém počasí voda na něm slila, takže má parádní kvalitu," libuje si Klatovský.

Na startu bude sedm dvojic. „Pět týmů bude českých, jeden z Německa a jeden z Rakouska," vypočítává. „Letos je hodně závodů, takže jsou všichni rozjetí. Bude to pěkná podívaná," ujišťuje.

Kolik přijde diváků, prý netuší. „Fakt nevím. Podobný závod dělám poprvé," usměje se. „Kdyby přišly nějaké dva tisíce, tak bych byl spokojen. Plošina je moje srdeční záležitost. Budu rád, když se pokryjí náklady. A když něco zůstane, půjde to na rozvoj ploché dráhy," zdůrazní.

Start atraktivního závodu je ve 13 hodin. Vstupné činí 100 korun, děti mají vstup zdarma.