Fanoušci tohoto sportu si mohli přijít na své, hrál se hokejbal té nejvyšší kvality. Spokojenost po turnaji nekrýval ani Jan Turek, který měl na bedrech velkou část příprav i turnaje samotného.

Od prvních zápasů se hrál výborný hokejbal. Bez ohledu na výsledky Vás musí úroveň turnaje těšit.

Turnaj je specifický v tom, že se nejedná o žádnou přípravu na sezonu. Je to o setkávání, hrají týmy, které se v tomto složení za celou sezonu nesejdou. Kluci si udělají pohodový víkend. Turnaj je uvolněnější, i když samozřejmě ve vyřazovacích bojích jde do tuhého. Zápasy byly vyrovnané a kvalita hráčů vynikající.

Čekal jste, že se Fialovým kobrám podaří obhájit vítězství?

Bylo vidět, že jsou kluci kvalitativně jinde než ostatní týmy. Obhajoba byla asi zasloužená, v některých zápasech měl tým větší štěstí než loni, ale štěstí přeje připraveným. Výborně hráli Zasouvači Braunschweig. Dvojice Wróbel – Novák předváděla před brankou výborné věci. Zkrátka bylo vidět, že to v rukách mají a střelba Petra Nováka je neskutečná. V semifinále je Kobry přehrávaly, i když to nebylo nakonec tak jednoznačné a rozhodovaly až nájezdy. Mohlo to být opačně. Zasouvači měli sice trochu starší tým, ale zkušenost je dostala hodně vysoko.

Dá se vypíchnout nějaký super zápas?

Bylo jich spousta, ale top bylo semifinále Zasouvačů Braunschweig s Fialovými kobrami. Byl to fantastický zápas. Ale připomenu i náš čtvrtfinálový zápas s Angry Bulls, kdy jsme prohrávali 1:2 a otočili na 3:2 a pár vteřin před koncem vytáhl Tomáš Pixa neuvěřitelné zákroky, kterými nás dostal do semifinále.

Jak jste prožíval a hodnotil zápasy Highlanders? Vím, že pořadatelský oddíl má plno jiných povinností kolem a na zápasy se nedá pořádně soustředit.

Kolotoč příprav je neuvěřitelný a lusknutím prstů je pak najednou po turnaji. Jako pořadatelé si opravdu nemůžeme turnaj užít, ale dělá se to především pro ty ostatní. Že jsme se dostali do semifinále, to je pro nás plus. Potěší pak pochvala od ostatních a je to vzpruha do další práce.

K vidění byla spousta hokejbalových hvězd. Zkuste některé vyjmenovat.

Byli tu současní čeští a slovenští reprezentanti Martin Kruček, Tomáš Fejfar, Tomáš Wróbel, Tomáš Kudela, Dan Hnízdil, Martin Špaček. Ze širšího výběru David Šperl, David Šrámek, Adam Roušal. Bývalý reprezentant Petr Novák. Za Slováky hrál Honza Rímský. Byli tu i výborní hokejisté jako Luboš Rob, který přechází do Pirátů Chomutov, a další hráči z Motoru. Máme radost, že se sem taková sestava sjela.

Co si tedy popřát do osmého ročníku?

Já si již po tom šestém říkal, kam to můžeme ještě posunout. Vždy to o kousek jde. Nejlepší hokejbalisté tady již byli, ale laťku nám posunul již zmiňovaný Petr Novák a věřím, že příští rok přijede třeba ještě nějaká další osobnost. Ale myslím si, že již nyní si my i všichni, kteří přijedou, turnaj báječně užívají.