Prachatice – Triatlonisté ŠuTri Prachatice se o minulém víkendu zúčastnili hned dvou podniků. Nejprve se představili na Českém poháru v Telči, v neděli se pak konal Jihočeský pohár ve Zvůli u Kunžaku.

„V Telči jsme měli na startu tři děti a byl jsem velice potěšen jejich výkony. Ani v nejmenším jsem netušil, že bychom mohli takto zasáhnout mezi nejlepší,“ začal spokojeně hodnotit Český pohár trenér ŠuTri Miroslav Lorenc a pokračoval: „Mezi klukama do jedenácti let vyhrál Lukáš Heinzl, třetí byl Ondra Krása. Ve stejné kategorii děvčat byla třetí Kačka Krásová. Podmínky byly ve velkém vedru složité, ale pro všechny stejné. Pro nás suprové výsledky.“

V neděli se pak triatlonisté přesunuli do Zvůle u Kunžaku, kde pokračoval dalším závodem Jihočeský pohár. Jednalo se o jakousi kratší Xterru, kdy se cyklistická část jela na horském kole. „Byl to spíše takový sprint. Plavalo se 400 metrů, na kole se jelo deset kilometrů a nakonec byl běh na čtyři kilometry,“ přiblížil závod dospělých Miroslav Lorenc a pokračoval: „Chvílemi to vypadalo jako náš oddílový přebor. Závodilo se v nádherném prostředí. Nejprve se plavalo v rybníce, pak byla cyklistika na dobré trati a běh byla dvě kola kolem rybníka. Představili jsme se tentokrát v hodně silném a hlavně početném složení. Nakonec celý závod vyhrál Honza Hron, který má našlápnuto k vítězství v celém Jihočeském poháru. V Honzově kategorii M3 byl bronzový Honza Pasák, kterému se začalo hodně dařit a vypadá velmi slibně. V každé kategorii jsme prakticky měli někoho na stupních vítězů. Ocenit je třeba Prachatičandu Šárku Grabmüllerovou startující v barvách B&H České Budějovice, která měla na konci cyklistiky nepříjemný pád, přesto nastoupila do závěrečného běhu a mezi ženami byla suverénně nejlepší. Je to zkrátka bojovnice k pohledání.“

Ve Zvůli se znovu představili i nejmenší adepti triatlonu a prachatický tým byl i zde vidět často na stupních vítězů. „Přesunuli se sem závodníci, kteří byli předtím v Telči, a doplnili je další. Měli jsme zde znovu silné zastoupení,“ pochvaloval si zájem o triatlon v Prachaticích M. Lorenc.

A znovu se oranžové dresy ŠuTri objevovaly na čele závodů jednotlivých kategorií. „Jsem z toho stále tak trochu rozechvělý. Děcka ve své druhé sezoně začínají porážet všechny své jihočeské konkurenty. Jedenáctileté kluky znovu vyhrál Lukáš Heinzl, Ondra Krása byl znovu na bronzovém stupínku. Kačka Krásová byla mezi děvčaty stříbrná. Startovala Anička Korytárová, která svou kategorii vyhrála. Eliška Korytárová byla na výborném druhém místě a závodnice, která ji porazila, je reprezentantka, kterou v Jihočeskou kraji nikdy nikdo neporazil. Eliška před ní byla po kole a podlehla až v běhu. David Leszkow závodí pár měsíců a již také šlape svým soupeřům na paty. Výborně si vedl Jirka Srch, skončil druhý. Z pohledu trenéra to zkrátka byla paráda,“ doplnil k výsledkům mládeže M. Lorenc.

Z výsledků – ČP Telč – Hoši 10 – 11 let (0,1 – 2 – 1): 1. L. Heinzl (ŠuTri) 12:49,9, 2. V. Horák (Diana Sport) 12:53,7, 3. O. Krása (ŠuTri) 13:09,6. Děvčata 10 – 11 let: 1. H. Marciánová (EKOL) 13:28,3, 2. Š. Burdová (TCV J. Hradec) 14:11,7, 3. K. Krásová (ŠuTri) 14:29,1. Muži do 59 let (1,5 – 40 – 10): 1. J. Martínek (Praha) 2:16:25,4, 2. J. Pudil (Strakonice) 2:17:44,7, 3. J. Mikoláš (TriSK ČB) 2:23:10,9, 4. R. Pech (ŠuTri) 2:28:08,1.

Výsledky ze Zvůle (0,4 – 10 – 4) – Junioři: 1. P. Jirků (J. Hradec) 47:57, 2. J. Srch (ŠuTri) 49:05, 3. M. Rozporka (J. Hradec) 49:42. Muži do 29 let: 1. P. Kohel (ŠuTri) 46:58, 2. P. Pilař (TriSK ČB) 50:14, 3. L. Bušta (J. Hradec) 51:03, 5. B. Eninger (ŠuTri) 53:12. Muži do 39 let: 1. (absolutní vítěz) J. Hron (ŠuTri) 42:02, 2. V. Zajíc (TriSK ČB) 43:50, 3. J. Pasák 46:29, 4. E. Lorenc 47:14, 5. H. Sojka (všichni ŠuTri) 48:03, 6. Z. Konárek (Prachatice) 48:07, 8. T. Krajánek 50:37, 11. K. Plánek (oba ŠuTri) 53:32. Muži do 49 let: 1. K. Juráň Č. Krumlov) 45:19, 2. M. Zikmund (B&H ČB) 49:19, 3. M. Šimek (TC Dvořák) 53:24. Muži do 59 let: 1. J. Pudil (Strakonice) 48:26, 2. R. Pech (ŠuTri) 49:24, 3. J. Mikoláš (TriSK ČB) 53:42. Muži od 60 let: 1. V. Barták (ŠuTri) 55:05, 2. P. Matouš (Tálín) 56:32, 3. M. Hrach (Poříčí nad Sázavou) 57:58. Juniorky: 1. P. Zikmundová (B&H ČB) 1:01:49, 2. J. Marková (J. Hradec) 1:02:48, 3. T. Kostlánová (Tábor) 1:15:34. Ženy do 29 let: 1. N. Metelková (Menam) 1:08:07. Ženy do 39 let: 1. M. Míková (J. Hradec) 1:05:37. Ženy od 40 let: 1. (absolutní vítězka žen) Š. Grabmüllerová (B&H ČB) 51:02, 2. M. Procházková (TriSK ČB) 57:05, 3. M. Veselá (ČB) 59:45, 4. B. Hronová (ŠuTri) 1:00:22.

Mládež – Hoši 10 – 11 let: 1. L. Heinzl (ŠuTri) 12:05, 2. M. Němec (J. Hradec) 12:18, 3. O. Krása (ŠuTri) 12:29. Hoši do 15 let: 1. Š. Dvořák (TriSK ČB) 22:20, 2. T. Macháček (Tábor) 23:37, 3. R. Schwarz (J. Hradec) 23:56, 7. D. Leszkow 26:58. Děvčata do 9 let: 1. A. Korytárová (ŠuTri) 8:33, 2. V. Panušková (Týnec) 9:32, 3. A. Šimonová (J. Hradec) 9:47. Děvčata do 11 let: 1. Š. Burdová (J. Hradec) 13:07, 2. K. Krásová (ŠuTri) 13:10, 3. T. Kinterová (J. Hradec) 13:29. Děvčata do 15 let: 1. A. Ondrášková (TriSK ČB) 25:18, 2. E. Korytárová 26:02, 3. B. Kostánová (Tábor) 31:51.

Nejbližším programem prachatických triatlonistů je účast na Prachatické Xteřře druhý srpnový víkend. „Děti budou soutěžit v pátek večer 8. srpna v duatlonu a vše se bude odehrávat v okolí Velkého náměstí. Všichni je tak mohou vidět v akci. Druhý den se zúčastní mládežnických závodů jihočeského poháru na Podroužku. Dospělá část našeho týmu se pak představí v sobotu při Xteřře. Bude na každém, jakou trať si zvolí. Plave se na Křišťanovickém rybníce, následuje horské kolo s depem na Velkém náměstí v Prachaticích a po běhu se závodníci znovu vrátí sem. Pro fanoušky triatlonu to bude znovu velká podívaná,“ doplnil Miroslav Lorenc.