Václav Lebeda ze ŠuTri Prachatice startoval na juniorském Mistrovství Evropy v duatlonu v Nizozemsku. „Vašek byl jedenadvacátý. Sám moc spokojený nebyl, ale je si třeba uvědomit, že na této úrovni je duatlon hodně specializovaným sportem. Je zde hodně běhu, takže navrch mají atleti. Týden před šampionátem musel navíc trochu vysadit kvůli zdravotním problémům. Vyzkoušel si, jak to vypadá a já věřím, že se probojuje na Evropu i v klasickém triatlonu a tady naplno ukáže své umění," uvedl k vystoupení svého svěřence trenér Miroslav Lorenc.

O nominaci na evropský šampionát K23 bojovala v Turecku další závodnice ŠuTri Barbora Hlaváčová. „Závod Báře moc nevyšel, skončila třicátá druhá. Byla tam obrovská konkurence. Další Češka Petra Kuříková chtěla být kolem pětky, nakonec byla na konci druhé desítky. U Báry se také projevilo to, že nemohla naplno kvůli zranění absolvovat soustředění. Ale ještě bude mít šanci se na Evropu dostat," doplnil k závodů v Turecku M. Lorenc.

Zítra v Prachaticích startuje seriál Jihočeského poháru v triatlonu. Začíná se v 10 hodin v bazénu. Letos závod dozná podstatné změny. „Nepojede se na silničním, ale horském kole. Museli jsme se vyrovnat s novými podmínkami zákona, který komplikuje cyklistické závody na silnici. Start se posune na točnu na lázních, kde začíná in-line dráha. Odtud se pojede přes Patriarchu nahoru na parkoviště na Sedýlku. Zde depo zůstává. Pojede se lesem pořád nahoru, takže si závodníci pořádně sáhnou na dno sil. Ze Sedýlka se již tradičně poběží po modré k rozhledně," uvedl zásadní změnu trati Miroslav Lorenc a doplnil: „Nebude obhajovat Erik Lorenc, který si v zimě přivodil nepříjemné zranění. Kromě Vaška Lebedy a Báry Hlaváčové by měl přijet i Martin Debnar, takže kvalita bude velká. Jsem rád, že se Prachatický triatlon dostal do povědomí dalších lidí. Těší se na něj třeba i Hynek Sojka a Honza Pasák a další určitě zajímaví domácí sportovci.