Triatlonisté ŠuTri Prachatice se o víkendu představili na dalším podniku Jihočeského poháru, kterým byl Zátavský triatlon v Putimi.

Závodníci si mohli vybrat ze tří různě dlouhých tratí, ta nejdelší měla parametry olympijského triatlonu, tedy 1,5 km plavání, 40 km na kole a 10 km běhu. Zde se představila třicítka závodníků a nejlepším z prachatických triatlonistů byl Jan Hron na celkovém třetím místě se ztrátou necelé minuty na druhé místo. Filip Toul skončil šestý, Petr Kohel osmý a Zdeněk Konárek devátý. Kategorii M2 vyhrál P. Kohel, mezi M3 byl J. Hron třetí, F. Toul pátý a Z. Konárek šestý. V další kategorii M4 si připsal Karel Plánek čtvrté místo, medaili za třetí místo bral ještě v kategorii M5 Roman Pech.


Závod na polovičních distancích byl vypsán pro juniory a příchozí závodníky v kategoriích mužů a žen bez rozdílu věku. V celkovém pořadí i mezi juniory získal třetí místo Jiří Srch, hned za ním skončil David Leszkow a šesté místo bral Jiří Kahuda. Kategorii juniorek jasně vyhrála Eliška Korytarová a v celkové konkurenci necelých dvaceti závodníků skončila na výborném sedmém místě.

Další závod Jihočeského poháru triatlonistů je na programu 11. června v Trhových Svinech, kde se závodí na distancích 750 metrů plavání – 25 km na kole – 6 km běhu a na startu znovu budou i závodníci z Prachatic.