Třetinu startovního pole nakonec tvořili závodníci z Prachatic závodící v barvách různých klubů. Nejpočetnější zastoupení měl ŠuTri Prachatice. „Vše se točilo kolem místního rybníka Mrhal, kde byla velice čistá voda, takže se mohlo plavat v klidu. Plavání mělo 750 metrů, na kole se jelo 18 kilometrů a na závěr běželo 6 kilometrů. Kolo se jelo na bikách,“ uvedl k základním datům závodu trenér ŠuTri Prachatice Miroslav Lorenc.

Šumavský triatlon měl v závodním poli nejvíce triatlonistů. „V juniorské kategorii jsme měli zastoupení i starším žactvem. Další víkend jedeme na Český pohár do Mělníka, a tak měli žáci Hlincovku jako přípravu. Distance to pro ně byly docela náročné, ale všichni závod dokončili, i když sem tam nějaká krize přišla. Je vidět, že mají silnou závodní morálku i v tom parnu, které závod provázelo,“ uvedl k nejmladším závodníkům ŠuTri M. Lorenc.

Závod nakonec přinesl Šumavskému triatlonu velkou spokojenost, když se absolutním vítězem stal Jan Hron. „Již po plavání to vypadalo velice nadějně. Z vody vylézal první Honza Hradecký, za ním však již byli naši mladíci Jirka Srch a starší žák David Leszkow. Kousek za nimi starší žákyně Eliška Korytarová. Plavání naši závodníci zvládli na jedničku. Náš největší favorit Honza Hron vylézal z vody na nějakém devátém místě a dalo se čekat, že zaútočí na kole. podle mne je nejlepším bikerem celého jihočeského poháru. To potvrdil a po prvním okruhu se dotáhl na Hradeckého, který na něho měl po plavání náskok přes dvě minuty. Ve druhém kole mu ujel a navyšoval svůj náskok. Naši mladší závodníci měli jet volněji, aby pošetřili síly na běh. Všichni nakonec podali vynikající výkony. Běžecká část již na čele nic nezměnila. Suverénně šel do cíle jako první Honza Hron, druhý Hradecký, ale na třetí místo se propracovával další prachatický závodník Honza Pasák. Vybojoval celkově bronz a byl druhý v kategorii. Čtvrtý byl další Prachatičák Zdeněk Konárek, který zatím ještě nejezdí s naší licencí, ale doufám, že brzy bude. Pak již byl v cíli jako nejlepší dorostenec Jirka Srch. Takže velká spokojenost. Nejmladší kategorii mužů jsme nakonec ovládli úplně. Velice dobře si vedla v děvčatech také Eliška Korytarová. Druhé místo ve sv kategorii bral Roman Pech, kterého porazil další Prachatičák Ivo Grabmüller. Zkrátka z mého pohledu s Hlincovkou velká spokojenost,“ doplnil k výsledkům Miroslav Lorenc s tím, že je rád za silnou konkurenci v závodu i přes konkurenci několika dalších triatlonových závodů po celé republice.

Nyní o víkendu tedy žáci ŠuTri Prachatice absolvují Český pohár v Mělníce. „Hned poté se koná další Český pohár v Táboře, který je vypsán i jako Evropský pohár juniorů,“ hledí k dalším závodům Miroslav Lorenc.