Celý seriál čítal mezi dospělými dvanáct závodů, v Junior cupu určeném pro mládež šest. Jednalo se o jubilejní třicátý ročník mezi dospělými a desátý mezi dětmi. „V Dubném jsme samozřejmě nemohli chybět. Největší radost jsem měl při vyhlášení kategorie juniorů, kdy jsme obsadili všechna tři medailová umístění,“ začal hodnotit sezonu Miroslav Lorenc, trenér ŠuTri Prachatice, a pokračoval: „Vyhrál Jirka Srch před Davidem Leszkowem a Jirkou Kahudou. Jirka Srch byl čtvrtý v absolutním pořadí, což je vynikající umístění a říká si o to, že by v další sezoně mohl bojovat o celkové vítězství. O to se letos pral Honza Hron, který se trochu více věnoval Jihočeskému poháru, jelikož z důvodu zdravotních problémů nemohl tolik trénovat na střední a dlouhý triatlon. Jihočeský pohár nakonec rozhodl poslední a tak trochu okrajový závod. Honza se pral o prvenství s Vaškem zajícem při závěrečném duatlonu v Budičovicích. K mému překvapení Honza nevyhrál. Velice dobře umí horské kolo a čekal jsem, že terénní duatlon vyhraje. Ale Vašek šel závod výborně. Byl to takový ten férový závod až do konce.“

Kategorii žen suverénně vyhrála prachatická Šárka Grabmüllerová, která obléká dres B&H České Budějovice. „Stále se mezi mladšími děvčaty nenašel nikdo, kdo by Šárku třeba jen z dálky ohrožoval. Je v kraji suverénní. Z našeho týmu se vrátila Boženka Hronová, taková naše stálice. Nedaří se přemluvit žádná děvčata, aby alespoň odzávodila povinný počet závodů a bodovala,“ doplnil k ženské části soutěže M. Lorenc.
Pomalu se vyrovnává počet triatlonů, ve kterých se cyklistická část jede jednak na kole a jednak na silnici. „Těší mě, že je to skoro půl na půl,“ říká vyznavač horských kol Miroslav Lorenc.

Prachatičtí měli zastoupení i v mládežnických kategoriích. „Nejsilnější je Jindřichův Hradec, kde jsou dokonce dva triatlonové oddíly. Tradičně silný je Tábor. S těmito dvěma městy se co se týče počtu obyvatel nemohou Prachatice srovnávat. Byl bych rád, kdyby se někdo ze současných aktivních závodníků u nás více věnoval dětem. Než dorostou potomci závodníků, bude to nějaký rok trvat.

Pořadí závodníků ŠuTri v Jihočeském poháru – muži: 2. J. Hron 584 bodů, 4. J. Srch 555, 8. D. Leszkow 525, 9. F. Toul 521, 11. K. Plánek 519, 15. R. Pech 480, 19. J. Kahuda 449, 20. B. Eninger 398, 24. Z. Konárek 343. Hodnoceno bylo 74 závodníků. Ženy: 6. B. Hronová 534, 8. E. Korytarová 382. Hodnoceno bylo 32 žen. Čtyřčlenná družstva: 1. ŠuTri Prachatice I, 4. ŠuTri Prachatice II. Hodnoceno bylo 8 družstev.