„Pro oba dva to byly prakticky povinné závody, jako reprezentanti České republiky mají určen počet podobných závodů, které musejí absolvovat. Vašek to již splňuje a je jasné, že si rád s kvalitnější konkurencí zazávodí," uvedl trenér prachatických triatlonistů Miroslav Lorenc.

Právě závod juniorů, ve kterém V. Lebeda soutěžil, byl hodně našlapaný. „Tentokrát měl Vašek proti sobě již všechny soupeře, kteří se vrátili z evropského šampionátu. Mimochodem tam byl nejlepší z našich Linduška až na 41. místě, takže se reprezentační trenéři musejí zamyslet, kde je chyba. Vašek v Mělníce solidně vyplaval, na kole jel ve druhé skupině a dle jeho slov tam někteří soupeři nestřídali a šetřili síly. V závěrečném běhu mu však tak trochu došlo. Je tam členitá trať na kolo i běh a asi to na kole hodně zatavil. Nakonec byl mezi juniory pátý, v celkovém pořadí závodu dvanáctý," komentoval výkon svého svěřence M. Lorenc s tím, že zarážející bylo, že závod vyhrál olympionik Švarc, ale hned za ním byl junior Linduška.

Barbora Hlaváčová startovala mezi ženami a odvedla solidní práci. „Bára se vrátila z vysokohorského soustředění z Rakouska, kde to bylo pořádně ostré. Byla tam jediná ženská, takže se měla co otáčet. Bára se zaměřuje především na závod evropského poháru v Karlových Varech, takže v Mělníce to byla taková příprava. Skončila čtvrtá a byla spokojená. Plavání i kolo si pochvalovala, běh již byl trochu horší, ale určitě může být se svým výkonem spokojena," doplnil Miroslav Lorenc.