Tento rok ovšem výkonnostně vyrostl a nakonec si z této soutěže odnesl druhé místo, když o celkové vítězství přišel až v posledním závodě ve Zlivi.

Vzestup

Jan Hron se pro tento rok zaměřil především na Jihočeský pohár, kterému podřídil svůj tréninkový čas. Na všech osmi závodech této série se povětšinou držel na předních příčkách, které mu dávaly velikou naději na celkové prvenství. „Na většině triatlonů jsem zajel dobré výsledky, ale můj vrchol přišel rozhodně na předposledním závodě v Přední Výtoni, který jsem překvapivě vyhrál a získal tak plný počet bodů. Ve Zlivi jsem se pokusil to dotáhnout do celkového prvenství, ale nepodařilo se. Filip Toul byl výborný a já mu gratuluji. Je to kluk od nás z oddílu, takže je všechno v nejlepším pořádku. Druhé místo je také super. Po loňské sezoně jsem s takovýmto výsledkem určitě nepočítal. Dalo by se říci, že jsem tak trochu překvapil sám sebe. Původní cíl byl pro mně dostat se do první desítky, jelikož všechny závody jsou velice náročné a konkurence je na nich také na vysoké úrovni. Já se s nimi ale vcelku vypořádal jednoduše a využil svoji šanci,“ komentoval svůj úspěch Jan Hron, který si ale uvědomuje, že za velkým úspěchem stojí vždy tvrdá dřina. „V polovině července jsem rozvázal svůj pracovní poměr a mohl se tak naplno věnovat triatlonu. Po celou sezonu jsem pak spolupracoval s trenérem Mírou Lorencem, který vede triatlonový oddíl ŠuTri Prachatice, za který již několik let jezdím. Mohl jsem tak trénovat dvou nebo dokonce třífázově, což bylo na závodech opravdu znát. Předtím jsem většinou jen závodil a tréninkům se tolik nevěnoval,“ uvedl dále Hron.

Srdce týmu

Jan Hron ovšem ve svém týmu nezastává jen místo závodníka. Jeho využití je hned na několika místech. Dalo by se říci, že je duší i srdcem celého týmu. „Je pravda, že v týmu vykonávám čestnou funkci ředitele i prezidenta. V minulém roce jsem se také věnoval účetnictví, takže práce je opravdu hodně. V týmu působím také jako mechanik. V garáži mám malou dílnu, kde se scházím se všemi členy ŠuTrů Prachatice a dolaďujeme různé věci. Tato práce patří k mým oblíbeným koníčkům, takže s ní nemám absolutní problém,“ řekl ke svému velkému využití v týmu ŠuTri Prachatice Jan Hron.

Dobrá sezona

ŠuTri Prachatice jinak zažily velmi vydařenou sezonu. „Začátek pro nás nevypadal příliš růžově, jelikož jsme většinou prohrávali se soupeři z E.ONu. Ti se pak ale více soustředili na Český pohár a nám tak vyklidili pole. Na předních příčkách se většinou umisťoval také můj kolega z týmu Filip Toul. Mrzí mě také, že do této soutěže se příliš nezapojil Erik Lorenc, který by jistě také zaznamenal úspěch. Obecně si ale jinak myslím, že náš tým má velice kvalitní závodníky, kteří tuto sezonu odvedli ve všech závodech maximální výkony. Vyvrcholením bylo určitě první a třetí místo ve štafetách ve Zlivi na Mistrovství Jihočeského kraje,“ pochvaloval si situaci v klubu Hron.

Nejasná budoucnost

Jan Horn bude v nadcházejícím půl roce čelit další velké výzvě, jelikož odlétá na studijní pobyt na Nový Zéland. „Devátého září odlétám do ciziny, ale na triatlon rozhodně nezanevřu. Na Novém Zélandu jsou skvělé podmínky pro trénování, ale nyní opravdu nevím, co od toho čekat. Za rok se snad opět vrátím ještě v lepší formě, než jsem měl tento rok,“ vyslal své přání na závěr Jan Hron.