Letošní 38. ročník závodu na 10 km je v pořadí již 13. ročníkem Memoriálu Jindry Fiedlera a je opět součástí Jihočeského běžeckého poháru.

Pořádající tým, Atletický oddíl TJ Tatran Prachatice, má opět na programu závody dětí, dorostu a dospělých na 5 a 10 km. Nejmenší děti vyběhnou na trať společně s rodiči v 10 hodin od Městského stadionu a dospělí se vydají na trať společně v 11 hodin po silnici na Leptač a zpět, tak jak ji tenkrát před 38 lety ustanovil zakladatel závodu a vynikající maratonec Jindra Fiedler.

Trať hlavního závodu je již oficiálně změřena a značena a tak je možné každý den spatřit na trati trénující sportovce. Závodů se zúčastňuje každým rokem více závodníků a tak je možné spatřit v závodním poli nejen běžce, ale i závodníky aktivní v jiném sportovním odvětví, nebo jen hobby běžce. Tady je zajímavé sledovat, kdo ze závodníků bude v cíli dřív, jestli výkonnostní závodník na 10 km a nebo "hobbík" na 5 km.

Letošní závod na 10km trati rozhodne výsledky celého seriálu JBP. Stejný počet bodů má Josef Soukup (40+) a Jiří Csirik (Atletika Písek), který má o dva závody méně. J. Csirik se již třetí měsíc připravuje na sezonu v Keni s nejlepšími maratonci světa.

Elektronická čipová časomíra umožňuje přihlásit se předem na www.sportsoft.cz. Pro předem přihlášené závodníky připravili pořadatelé dárek od sponzora, funkční nákrčník a občerstvení, které mohou využít i diváci. Pořadatelé zvou všechny příznivce sportu, aby přišli povzbudit nejen děti, vnoučata, rodiče, ale i závodníky hlavního závodu.