Přestože sněhu není příliš, na jihočeských horách se závodilo.
Celkem tři dny  probíhalo ve Skiareálu Lipno tradiční lyžařské soustředění mládeže SkiCamp14.
„Na startu dvou paralelně postavených slalomových tratí stálo  sto sedmdesát mladých lyžařů z celé republiky a na měřené trati bylo jenom v sobotu naměřeno přes tisíc jízd," říká Andrea Štětková ředitelka akce, kterou nikdo z týmu nadšenců Skiclubu Lipno, Skiklubu Chlum a Skiteamu Budweis.
Když už letos lyžaři marně čekají na sníh, těší se alespoň na mráz, který pořadatelům dovolí uměle zasněžovat.
„Díky mrazivému počasí, které přišlo na poslední chvíli, a velké podpoře Skiareálu Lipno, byly sjezdovky připravené na zářezy tisíců hran a nedělní závodní trať měla parametry Světového poháru," nebál se smělého přirovnání Jakub Prüher. „To bylo vidět i na množství pádů a karambolů," doplnil původní profesí vodní slalomář, který se v zimních měsících už tradičně věnuje lyžování.
Součástí Lipno SkiCamp14 byla také organizovaná návštěva Stezky v korunách stromů. „Vypravili jsme se do bazénu, do hopsária, ale také byl připraven už kultovní podvečerní program, kde představují jednotlivé kluby nacvičené divadelní, taneční a hudební scénky."
V programu vystoupila naživo i dětská rocková kapela jednoho ze závodníků.
Nedělní Lipno SkiCamp GS, který byl zároveň prvním závodem série Šumavského pohárku, byl tentokrát doslova nemilosrdný k favoritům.
Absolutně nejrychlejší dívka z tréninkových jízd, ml. žákyně Karolína Vlčková Skiteamu Budweis, neukočírovala svoji rychlost a na tvrdě preparované trati minula branku. „Zaskočila za ni oddílová kolegyně Tereza Loosová,  vybojovala druhé místo." Radost pořadatelům udělali zlatí Ondřej Štětka (Skiklub Chlum) a Jan Sedláček, Vít Šeda a Petr Dušek (Skiclub Lipno).
Stříbrní byli Veronika Janoušková, Tereza Loosová a Zdeněk Plch ze Skiteamu Budweis a bronzové medaile vybojovali Martin Janoušek ze Skiteamu Budweis a Vojtěch Prűher ze Skiklub Chlum.