Po přeloženém utkání s TK ZVVZ Milevsko z důvodu nevlídného počasí odjeli tenisté TK Prachatice na první mistrovské utkání krajského přeboru KP 5 na dvorce dlouholetých účastníků této soutěže, družstva TK Strakonice.

Strakoničtí nastoupili s velmi kvalitní omlazenou sestavou dorosteneckého věku, která patří mezi špičku jihočeského kraje této kategorie Již při rozehrávce prvních utkání se projevovala jejich výkonnost násobená úderovou technikou a zápasovou vyzrálostí. Zdálo se, že tito mladí borci budou k nezastavení.

V začátku každého zápasu se hráči TK Prachatice vyrovnávali s jarní nerozehraností, vzniklou nepřízní počasí na našich kurtech a také s kvalitou hráčů Strakonic.Netrvalo dlouho a vše se začalo otáčet a vyrovnávat. Utkání začala být stále vyrovnanější a Prachatičtí pomalu přebírali kontrolu nad jednotlivými zápasy.

Výborné utkání sehrál V. Prošek, který narazil na svém postu na hráče Strakonic, který byl účastníkem republikového přeboru ve své kategorii. Přesto tohoto hráče v utkání trápil a zdržel dlouho na dvorci. M. Kutlák měl své utkání skvěle rozehrané a i přes vyhraný první set vyrovnaný zápas prohrál. P. Pěsta se po začáteční nerozehranosti dostal do utkání a odešel jako jednoznačný vítěz.

Těžké utkání odehrál V. Šána, který po vyhraném prvním setu prohrál set druhý a třetí set naznačoval stejný průběh. Přesto za nepříznivého stavu utkání vyrovnal a nakonec i zvítězil. M. Kutláková díky své trpělivosti s minimálním počtem chyb vyhrála souboj nad dobře hrající dorostenkou. J. Baierová se po jednoznačném vítězném prvním setu začala trápit herním stylem soupeřky a druhý set prohrála.Ve třetím setu se vrátila ke své hře a opět ho s převahou vyhrála.

Celkový stav utkání po odehraných dvouhrách byl 4:2 pro Prachatické. Před třemi čtyřhrami zbýval jeden bod k celkovému vítězství.Ten jako první zařídila dvojice žen J. Baierová a M. Trčková. Děvčata měla utkání od prvních míčků pod kontrolou, a to díky dravosti J. Baierové a přehledu a klidu M. Trčkové.

Prachatice mohly slavit a to i díky ještě jednomu bodu z pánské čtyřhry dvojice V. Prošek a M. Kutlák. Druhou čtyřhru V. Šána a P. Pěsta po boji prohráli a celkový stav utkání byl 6:3 pro TK Prachatice.

Martin Wagner