Volyňský klub si připomněl své kulaté výročí také tenisovou exhibicí žen, při které volyňské hráčky podlehly strakonickým soupeřkám 1:4. Nad tradičním kláním mužských deblů převzal záštitu starosta města Martin Červený, který všem popřál hodně tenisových úspěchů a celému klubu další úspěšná léta. Dále přítomné informoval, že se připravuje projektová dokumentace na nový objekt šaten, ve kterém volyňští tenisté společně s fotbalovým klubem najdou nové zázemí odpovídající aktuálním technickým, bezpečnostním a sportovním předpisům.

Při zahájení turnaje Jiří Neumitka zavzpomínal na historii a vznik klubu a citoval z preambule stanov účel klubu: „Účelem klubu je pěstování hry tenisové, pěstování sportu vůbec, společenských her a zábav zvláště.“ Schváleno dne 23. září 1909.

Tenisté si ve Volyni zahráli debly.Zdroj: Jan Škrle

Tenisté si ve Volyni zahráli debly. Foto: Jan Škrle

Celkem se na turnaj zaregistrovalo 16 účastníků. Objevila se celá řada omluvenek, především od hráčů, s nimiž se počítalo jako s nasazenými. K osmi nasazeným hráčům bylo 8 dalších následně přilosováno. Los byl spravedlivý, nebyl předem jasný žádný favorit ani slabá dvojice. Páry byly rozděleny do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým na 5 vítězných gamů. První dva páry z každé skupiny si mezi sebou zahrály o medailové pozice. Dvojice na 3. a 4. místech ve skupinách se vzájemně utkaly o konečné pořadí.

Celý turnaj byl velice vyrovnaný a patřičně dramatický až do posledního míčku. V jedné skupině o umístění rozhodovaly vzájemné zápasy mezi třemi páry, každý s jednou prohrou. Vítězem turnaje se stala dvojice Pressl – Kaška, která ve finále porazila pár Lukeš – Chalupa Jiří. Třetí v pořadí skončila dvojice Neumitka Jiří – Neumitka Pavel.

Na akci byla skvělá divácká atmosféra vytvořená především rodinnými příslušníky hráčů. Turnaj jako tradičně bezchybně řídili nestárnoucí Bořivoj Korejs se svými asistentkami. Během turnaje zajišťovaly členky klubu bohaté občerstvení z domácí kuchyně. Na závěr akce starosta Červený předal poháry a věcné ceny. Po skončení bojů se posedělo na kurtech, kde se připravoval další turnaj, kterým budou v září smíšené čtyřhry. Účastníci turnaje se rozcházeli s pocitem příjemně stráveného odpoledne.

Jan Škrle