„Byl jsem zde již posedmé, ale poprvé s Tatranem. Dříve jsme sem jezdili se starými pány Dynama České Budějovice, ale ti to tentokrát z různých důvodů nedali dohromady. Oslovil mě ředitel turnaje, kterým je současně ředitel Raiffeisen Bank právě ve Freistadtu, zda bych dal dohromady tým z Prachatic. Sice to také nebylo jednoduché, kluci jsou různě na horách a bylo to ve všední den, ale tým jsme dohromady dali. Přestože jsme byli nejstarším týmem, získali jsme bronzové medaile,“ uvedl k turnaji šéf týmu Josef Veselý.

Představilo se sedm družstev a hrálo se systémem každý s každým na 12 minut s rozestavením 1+5. „Může se to zdát hračka, ale hala tam byla dvojnásobně velká než v Prachaticích, hrálo se o mantinely a branky pětkrát dva metry byly zapuštěny do stěny. Na tuto hru u nás nejsme zvyklí, hra o mantinely i u branek má svá specifika a náročné to bylo hlavně na fyzičku,“ popsal dojmy z turnaje Josef Veselý s tím, že Tatran dostal od ředitele turnaje rovnou pozvánku i na příští ročník tohoto turnaje.

Výsledky Tatranu: – Pregarten 1:1. – Netáhla Čt. Dvory 0:5, – Lasberg 3:1, – Rainbach 2:2, – Bad Leonfelden 2:1, – Freistadt 0:3.

Prachatičtí nastoupili v sestavě: Chocholouš – Toncar, J. Kahuda, Dolejš, Šlosek, Rypáček, Hesoun, Bízek, Veselý.