Domácí budou v zápase horkým favoritem, ale trenér Josef Veselý krotí přílišný optimismus. „Je pravda, že po těch dvou porážkách již potřebujeme vyhrát a samozřejmě pro to uděláme s Vejprnicemi všechno. Nesmíme v žádném případě soupeře podcenit, to by se nevyplatilo“, ví své trenér a pokračuje: „Chceme vyhrát, abychom se po těch dvou porážkách oklepali.
Oproti minulému zápasu bude muset trenér přemýšlet nad změnami v sestavě, ne všichni hráči jsou zdraví. „Opět netrénuje Kuba Janoušek. V zápase se Strakonicemi se mu obnovilo zranění kolena. Určitě do hry nezasáhne Kováčik, který bere antibiotika. Před utkáním tedy budu muset rozhodnout, jak sestavu oproti minulému zápasu změním,“ hledí do zdravotního stavu kádru Josef Veselý a pokračuje k systému hry: „Nebudeme hrát to naše tradiční 4–1–4–1, ale začneme klasicky na dva útočníky. Do sestavy chci zabudovat Červenku, který je u nás na hostování z Písku. Chceme co nejdříve vstřelit branku a hrát útočný fotbal, aby zápas dopadl dobře.“

Vrásky na čele prachatickému lodivodovi navíc udělalo to, že prakticky ve shodném termínu hraje záložní tým mistrovské utkání I.B třídy ve Vlachově Březí a bude tedy nesmírně těžké sestavy skloubit. „Vlachovo Březí nám přeložilo z úředního termínu zápas na 11.30, čímž se nám situace notně zkomplikovala. Z béčka navíc není k dispozici pět hráčů, a tak vůbec nemám ponětí, jak dám dva týmy dohromady. Nejde použít ani dorostence, kteří zítra 4. dubna od půl druhé hrají svůj mistrovský zápas proti Plzni. Jedno navazuje na druhé a tento zásah do herního času nám nadělal opravdu velké problémy. Nevím, koho za béčko postavit,“ hledí k zítřku Veselý.