V příštím roce se v Táboře pojede mistrovství Evropy v cyklokrosu. Táborští organizátoři se chtějí ukázat nejenom jako schopní pořadatelé. Chtějí dát dohromady silný tým, který bude vzorně reprezentovat jak táborský, tak i celý český cyklokros. Výsledkem této snahy je příchod čerstvé mistryně republiky Martiny Mikuláškové do týmu ČEZ CT Tábor.

Právě včera podepsala česká reprezentantka v areálu Komora smlouvu platnou do března roku 2018.
Mikulášková je trojnásobnou českou mistryní a ráda by se výrazněji prosadila také na mezinárodním poli.

Proč jste se rozhodla změnit dres a zamířit do Tábora?
Chtěla bych se důkladně připravit na mistrovství Evropy v příštím roce a táborský cyklokrosový tým mi k tomu nabídl ty nejlepší podmínky. To je důvod, proč jsem tady.

Jak konkrétně by vám mělo angažmá v táborském oddíle k dosažení vašich cílů pomoci?
Věřím, že se má příprava hodně zkvalitní. Budu moci k tréninku kdykoliv využít zdejší trať, na které se pojede i evropský šampionát. Budu mít zajištěné závody a veškerý servis na nich. Také po stránce materiálního zajištění bych si měla maximálně polepšit.

Nejbližší velkou akcí je mistrovství světa v belgickém Zolderu. Jak vidíte své ambice?
Věřím, že reálně bych se mohla do patnáctého místa umístit, bude ale záležet na různých okolnostech. Doufám, že budu mít štěstí, tak jako v Kolíně při mistrovství republiky.

Naznačila jste, že vrcholem, ke kterému směřuje veškeré vaše úsilí, bude mistrovství Evropy. Je to tak?
Tam pomýšlím na mety nejvyšší. Budu mít ty nejlepší podmínky k tomu, abych uspěla. Navíc pojedu na domácí trati, kterou dobře znám a vyhovuje mi. Úspěchu na evropském šampionátu podřídím všechno.

Vraťme se ještě k domácímu mistrovství v Kolíně. Jaké bylo?
Letošní sezona se pro mě nebyla moc dobrá, a proto jsem se maximálně soustředila právě na mistrovství republiky. Přípravě jsem věnovala maximum a šla jsem do toho s nejvyššími cíli. Ten den mi hrálo všechno do karet, přálo mi i štěstí. Že moje konkurentka Pavla Havlíková upadla, jsem se dozvěděla až z reakcí diváků. Pavla měla smůlu, nakonec mi to však vyneslo zlatou medaili.

Jak bude spolupráce s ČEZ CT Tábor fungovat, přestěhujete se do Tábora?
Normálně budu trénovat se svým trenérem v místě svého bydliště v Lounech. Do Tábora budu jezdit na soustředění a na různé tréninkové bloky podle toho, jak se domluvím se zdejším vedením.

Jak jste se vůbec dostala k cyklistice a proč jste si zvolila právě tento sport?
Začala jsem jezdit ve dvanácti letech jako žačka. Můj otec jezdil závody na horských kolech a vlastně mě k cyklistice přivedl on. Potom jsem se seznámila s trenérem Chrobákem, který se mi začal věnovat, a po třech měsících trénování jsme získala svůj první titul. A tím mě to začalo hrozně bavit.

Sportovat jste ale jistě nezačala až ve dvanácti letech?
Od malinka jsem tancovala a plavala. Později jsem dělala také atletiku a zkoušela i bojová umění. Myslím, že tato všeobecná pohybová průprava mi dala hodně a pomáhá mi i při cyklistice.

Zdroj: Youtube