Příhodné podmínky

Triatlon tentokrát spadal do terénní disciplíny, což bylo pro naše závodníky velkým plusem. „Ve Zvůli byly podobné podmínky jako u nás na Šumavě, kde trénujeme. Tento terénní závod nám vyhovoval daleko více, než třeba silniční triatlon. Dalo by se říci, že celý triatlon byl v naší režii,“ uvedl na začátek hlavní trenér ŠuTrů Miroslav Lorenc, který si také nemohl vynachválit tamější podmínky. „Organizátoři závodu se opravdu činili, jelikož celý závod byl skutečně skvěle připraven. Nakonec nám přálo i počasí, které se konečně umoudřilo. Celková atmosféra ve Zvůli byla jednoduše řečeno perfektní,“ popisoval.

Medailová umístění

ŠuTri Prachatice zažívají v poslední době skvělé časy a ani na tomto triatlonu nezaháleli a vybojovali skvělá umístění. „Dva naši závodníci se v hlavní kategorii mužů umístili na stupních vítězů. Erik Lorenc získal stříbrnou a Jan Hron bronzovou medaili. Závod se vyvíjel podle očekávání a hned při plavání se na první místo dostal reprezentant z Jindřichova Hradce Martin Novák. Naši závodníci byli po plavání na 15. a 16. místě. Na kole ovšem neměli konkurenci a brzy se propracovali do čelních pozic. Kdyby bývala druhá trať delší, mohli by pomýšlet i na zlato. Martin Novák nakonec však v běhu své soky předčil a zaslouženě zvítězil,“ popisoval závod Lorenc.

Rodinný úspěch

Velký úspěch ve Zvůli zaregistrovala také rodina Hronů, jelikož všichni tři závodníci nosící toto příjmení, skončili na stupních vítězů. Božena Hronová skončila v ženách třetí, stejně jako její syn Tomáš, který vybojoval stejné umístění v kategorii M3. Úspěšné trio doplnil již zmiňovaný Jan. „Svoji kategorii vyhrála také Barbora Hlaváčková, která většinou závodí na silničním kole, ale jak bylo vidět, změna terénu jí vůbec nevadila. Po týdenní dovolené vyhrál svojí kategorii suverénně také Hynek Okleštěk. Po těchto kategoriích se pak ve Zvůli konal závod pro žáky, kde jsme měli jediné zastoupení v podobě Míši Špillerové. I ona navázala na úspěchy svých starších kolegů a skončila na pátém místě. Míša měla především skvělé plavání, ale jelikož s triatlonem teprve začíná, tak si neumí pořádně rozvrhnout síly a podle mého názoru se na kole trochu zatavila. Na konečný běh jí pak proto nestačily síly,“ řekl k dalším výkonům svých svěřenců Lorenc.

Spokojenost

Závodu se nezúčastnil Martin Debnár, který momentálně ladí formu na mistrovství republiky, které se jede v Táboře. Ve Zvůli také chyběl Vašek Lebeda, který se vrátil z reprezentačního soustředění ze Stráže pod Ralskem. „Na závěr musím samozřejmě ocenit výkony našich závodníků, jelikož celému triatlonu jsme dominovali. Také mě těší, že na triatlon do Zvůle, která je od Prachatic poměrně daleko, zavítalo tolik našich triatlonistů,“ pochvaloval si trenér ŠuTrů Lorenc.

Libor Staněk