„Nejprve bych rád řekl, že se pořadatelům podařilo něco úžasného. Osobně jsem za dlouhá léta mého působení v triatlonu na podobně velké akci nebyl a je něco úžasného, že se to podařilo v Prachaticích. Zúčastnil jsem se všech závodů a bylo to super, moc jsem si to užil,“ pochválil pořadatele akce trenér ŠuTri Miroslav Lorenc.

Spokojen musel být i s vystoupením závodníků v oranžových barvách ŠuTri. „Jsem rád, že ke sportovní úrovni všech závodů přispěli i naši závodníci. Působíme především v Jihočeském poháru, vystrkujeme růžky v Českém poháru někteří se neztrácejí ani na mezinárodním poli. Zde měli možnost srovnat síly s evropskou špičkou a ukázat se i domácím fanouškům, kteří o nich často čtou v Prachatickém deníku. Myslím, že se všichni představili v tom nejlepším světle, jakém mohli. Například v krátkém závodě byli prakticky všichni na stupních vítězů ve svých kategoriích. V dlouhém triatlonu byl skvělý Honza Hron, který také vyhrál svou kategorii a stal se evropským šampionem. Zdeněk Konárek měl smůlu, že měl defekt na kole, ale také ve své kategorii uspěl. Jsou to úspěchy, kterých si mohou naši závodníci hodně cenit,“ hodnotil výkony Miroslav Lorenc.

Velkou reklamou pro pořadatele i domácí závodníky bylo to, že živě vysílala závody Česká televize. „Člověka hřeje u srdce, když vidí v televizi, jak vylézají první závodníci z vody a na dresu mají nápis ŠuTri Prachatice. Pro mě jako trenéra to byl báječný pocit. Ještě jednou dík pořadatelům za tuto akci a lidem za trpělivost, kdy byl uzavřený střed města,“ doplnil trenér ŠuTri Miroslav Lorenc.

Pro prachatický tým skvěle dopadl sprintový závod, ve kterém měli v první pětce tři závodníky. „Druhý byl Jirka Srch. Ten nedávno vyhrál Jihočeský pohár v Hlincově Hoře a má fazonu. Kdyby ještě trochu přitvrdil v tréninku tak půjde ještě výš. Čtvrtý byl Karel Plánek. Ten má také výbornou fazonu a jde nahoru. Přestože se říká, že s přibývajícími léty člověk ztrácí rychlost, u Karla to neplatí. Pátý byl David Leszkow a ještě v první desítce byl další náš závodník Jirka Kahuda. To potvrzuje, že asi neděláme ten triatlon špatně,“ dodal spokojeně Miroslav Lorenc.

Skvělou práci na trati evropského šampionátu na dlouhé distanci odvedl jan Hron, který vyhrál svou kategorii a získal tím i možnost účasti na světovém šampionátu na Havaji. „Honza zajel vynikající závod. Navíc je výborný jak na silnici, tak i v terénu, což není jen tak. A platí to i o ostatních závodnících našeho klubu. Na naší úrovni je to super, ale pokud by chtěl člověk prorazit do absolutní špičky, musel by se již specializovat na silniční či terénní triatlon,“ uzavřel trenér.